یی سی چین گزارش داد، دیدار سران دو کشور آمریکا و کره جنوبی روز ۲۲ خرداد در سنگاپور برگزار می شود و قرار است دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با &#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; رهبر کره شمالی د باره خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره گفت و گو کند.

همزمان چین اعلام کرده است که وزیر خارجه آمریکا پس از این ملاقات به کشورهای کره جنوبی و چین سفر می کند تا مقام های دو کشور را در جریان برگزاری اجلاس و موضوعات آن قرار دهد.

وزیر خارجه آمریکا گفته است دیداری نیز با مقام های ژاپن خواهد داشت و پس از سفر به کره جنوبی توفقی نیز در پکن خواهد کرد تا مضامین این اجلاس را برای این سه کشور تشریح کند.

بر اساس بیانیه ای که وزارت خارجه آمریکا صادر و چین نیز آن را منتشر کرده است وی روزهای ۱۳ و ۱۴ ژوئن (۲۳ و ۲۴ خرداد) به کره جنوبی سفر می کند و در روز ۲۴ خرداد نیز راهی چین خواهد شد.

مقام های آمریکا و کره شمالی چندین هفته است که در حال برگزاری نشست های مقدماتی برای اجلاس سران دو کشور هستند و تاکنون چندین نشست کاری میان آنها برگزار شده است.

ترامپ گفته است که این دیدار می تواند مقدمه موضوعات بزرگتری باشد و قصد دارد از رهبر کره شمالی برای سفر به واشنگتن دعوت کند.