واشنگتن پست گزارش داد، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که قرار است فردا جمعه برای شرکت در نشست گروه هفت راهی کانادا شود، علاقه ای به انجام این سفر ندارد.

این روزنامه گزارش داده که ترامپ به صورت محرمانه عصبانیت خود را نسبت به «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا بیان کرده است و به مشاوران خود گفته مایل نیست در نشست گروه هفت که در استان کبک کانادا برگزار می شود شرکت کند.

بر اساس این گزارش ترامپ که دیدار با رهبر کره شمالی را در پیش رو دارد گفته حضور دو روزه در کانادا دیدارش با کیم جونگ اون را به حاشیه می برد، از سوی دیگر  ترامپ گفته با توجه به اینکه او در خصوص بسیاری از موضوعات اساسی با حاضران در این نشست اختلاف نظر دارد، حضور در این نشست وقت کشی به شمار می رود و او علاقه ندارد مخاطب سخنرانی های آنها قرار بگیرد.

در این گزارش آمده که ترامپ همچنین از اختلاف نظر «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و «ایمانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه هم شکایت کرده و گفته که آنها در بیشتر مسائل با او هم نظر نیستند.

واشنگتن پست گزارش داده که در پشت پرده نیز برخی خبرها حاکی از این بوده که «مایک پنس» معاون ترامپ به جای او به کانادا سفر خواهد کرد اما سه تن از مسئولان کاخ سفید تأیید کرده اند که ترامپ تصمیم دارد خود برای شرکت در این نشست راهی کانادا شود.