دیجیتال ترندز گزارش داد، این گروه از پژوهشگران امیدوارند که با کمک یک دوربین ۱۰۰ میلیون پیکسل در ثانیه ای دریچه ای به سمت شگفتی های پزشکی  باز کنند.

درواقع دوربین صد میلیون فریم در ثانیه  سرعت را می توان یکی از پیشرفته ترین دوربین های ویدئویی با وضوح بالا دانست که به زودی در موسسه "Rosalind Franklin" برای استفاده در تحقیقات درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از  دوربین با سرعت بالا، محققان را قادر می سازد تا ویدیوها را در جزئیاتی بی نظیر به کار گیرند و در مورد چگونگی استفاده از نور و صدا در درمان های نوین پزشکی مورد استفاده قرار دهند.

النور استرید، مهندس دانشگاه آکسفورد که روی این پروژه کار می کند، می گوید: "درک مکانیسم هایی که چگونه داروها می توانند به طور موثر در تومورها  توزیع شوند، ممکن است کلیدی برای ایجاد درمان های پایدارتر  باشد.دوربین به ما اجازه می دهد این فرآیندهای میکروسکوپی و فوق العاده سریع را برای اولین بار مشاهده کنیم."

سیستم جدید در سراسر طیف کار از مادون قرمز تا نور ماوراء بنفش را به کار می بندد و با سرعت بالا از تمامی زوایای داخلی اندام ها عکاسی می کند.دوربین سنسور داخلی  با قیمت احتمالی حدود ۲ میلیون دلار به فروش می رسد اگرچه این دوربین با امکانات هوشمند و گسترده نوری با قیمت  ۴ میلیون دلار به فروش می رسد.

استرید در مورد دیگر مزایای این سیستم جدید گفت: ما در حال بررسی برنامه های متعدد [برای دوربین] هستیم.به عنوان مثال، چگونه ذرات بارگذاری شده با مواد مخدر به التراسونوگرافی و یا لیزر پاسخ می دهند و می توانند باعث آزاد شدن و توزیع بارهای خود شوند تا اطمینان حاصل شود که هر سلول سرطانی  تومور درمان می شود. یا چگونه طول موج های مختلف نور می تواند به ما بگوید که آیا یک عضو اکسیژن کافی دریافت می کند یا خیر و یا  آیا پلاک ها در رگ های خونی تشکیل می شوند یا خیر ".