علی ربیعی که برای شرکت در اجلاس صد و هفتم سازمان بین المللی کار (ILO) به ژنو سوئیس سفر کرده است، در حاشیه این سفر علاوه بر مذاکره با همتایان قزاقستانی و آفریقایی خود با وزیر کار بلغارستان نیز دیدار و گفتگو کرد.

در پایان مذاکره وزرای کار ایران و بلغارستان، یادداشت تفاهم و قرارداد همکاری دو کشور تا پایان سال جاری (۲۰۱۸) به امضا رسید.

این تفاهم نامه در حوزه‌های اعزام نیروی کار فنی، تخصصی و ماهر، تبادل دانش فنی و حرفه‌ای، در حوزه رفاهی و مباحث مربوط به توانمندسازی معلولان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی منعقد شده است.

در جریان این مذاکره، وزیر کار بلغارستان ضمن درخواست از ایران برای انتقال تجربیات خود در حوزه پوشش های بیمه ای و تامین اجتماعی به این کشور، خواستار استفاده از تجارب ایران در حوزه تعیین حداقل دستمزد سالانه نیروی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی شد.

انتقال تجربیات ایران به بلغارستان در زمینه تدوین لایحه حمایت از معلولان نیز از دیگر محورهای مذاکرات وزرای کار دو کشور بود.

ربیعی پس از شرکت در کنفرانس بین المللی کار و دیدار با برخی وزرا و نمایندگان ارشد کشورهای عضو ILO هفدهم خرداد ژنو را به مقصد تهران ترک می کند.