خبرگزاری تاس گزارش داد، سعید عزت‌اللهی هافبک تیم آمکار روسیه یکی از نفراتی است که در فهرست نهایی ملی‌پوشان ایران برای جام جهانی دیده می‌شود. او البته در بازی نخست محروم است و نمی‌تواند برابر مراکش به میدان برود ولی در دو بازی بعد، شانس حضور در ترکیب ایران را دارد.

سعید عزت‌اللهی ۲۱ ساله درباره حضور در جام جهانی روسیه گفت: برای من حضور در جام جهانی آرزوی زندگی‌ام بود که به زودی محقق می‌شود. وقتی در کودکی فوتبال بازی می‌کردم همیشه به این فکر می‌کردم که یک روزی ممکن است برای تیم ملی کشورم در جام جهانی بازی کنم.الان شانس بسیار بزرگی پیش روی من است که این آرزویم محقق شود. اگر بتوانم خودم را در جام جهانی نشان دهم کل فوتبالم ممکن است تغییر کند و متحول شود و بتوانم در بهترین باشگاه‌های جهان فوتبال بازی کنم.

هافبک بلند بالای تیم ملی ایران اضافه کرد: ما دو قدرت فوتبالی جهان را در گروه‌مان داریم که پرتغال واسپانیا هستند ولی به هیچ وجه حق دست کم گرفتن مراکش را نداریم که یکی از بهترین تیم‌های قاره آفریقاست. بازی با مراکش برای ما سخت خواهد بود. همچنین در چنین شرایطی صعود از گروه دشوار است ولی من معتقدم که ما می‌توانیم از این گروه صعود کنیم. این هدف بزرگی است که ما دنبال می‌کنیم. ما مطمئن هستیم به توانایی‌هایی که داریم و باور داریم که می‌توانیم در روسیه جلوی بهترین تیم‌های جهان خودمان را نشان دهیم. نکته مثبت این است که بازیکنان باهوشی در تیم ما هستند و یک مربی باتجربه مثل کی‌روش با ما کار می‌کند که تجربه بالایی دارد. تیم ملی فوتبال ایران به عنوان اولین تیم با پرواز اختصاصی از ترکیه راهی روسیه شد و قرار است در این کشور یک بازی دوستانه پشت درهای بسته برابر لیتوانی انجام دهد.