کنفدراسیون فوتبال آسیا امشب احکام جریمه خود درباره نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرد که بر این اساس سه باشگاه استقلال،پرسپولیس و ذوب آهن با جریمه های سنگینی مواجه شدند.

بر اساس احکام اعلام شده از سوی AFC، باشگاه استقلال به دلیل انجام ۳ تخلف، مبلغ ۵۰ هزار دلار جریمه شد که این رقم در صورتیکه استقلالی ها به آن اعتراض نکنند، از رقم پاداش های این تیم کم خواهد شد.

پرتاب اشیا و مواد دودزا و آتش زا در دیدار برگشت با ذوب آهن و حضور هواداران روی راه پله ها که باعث شد جمعیت حاضران در ورزشگاه بیش از تعداد صندلی ها شود، دو دلیلی است که باعث شده تا استقلال با جریمه سنگین کنفدراسیون فوتبال آسیا رو به رو شود.

استقلال همچنین به دلیل حضور تماشاگران خود روی پله های ورزشگاه آزادی و جا دادن بیش از ۹۰ هزار تماشاگر در دیدار با العین، ۲۵ هزار دلار جریمه شده است که ۵ هزار دلار آن به دلیل تکرار این تخلف اعمال شده است.

پرسپولیسی ها نیز وضعیتی شبیه استقلال دارند. این باشگاه ۲۴ هزار و ۵۰۰ دلار به دلیل حضور هواداران روی پله های ورزشگاه و البته پرتاب اشیا جریمه شده که سهم پرتاب اشیا، مواد آتش زا و دودزا به داخل زمین به دلیل تکرار شدن آن، ۲۰ هزار دلار است. همچنین قرمزهای پایتخت جریمه ۲ هزار دلاری جداگانه ای به دلیل اطلاعات ناقص روی بلیت های یکی از دیدارهای خانگی خود باید پرداخت کنند که رقم جریمه آن ها را به ۲۶هزار و ۵۰۰ دلار می رساند.

ذوب آهن در این جدول اعلام شده کمترین جریمه را دارد و جریمه این تیم ۱۵ هزار دلار است. این جریمه به دلیل مواد آتش زا به داخل زمین در دیدار با استقلال اعمال شده است.