سید پرویز فتاح روز سه شنبه در یادداشتی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد، نوشت: افزایش میزان مشارکت مردم در طرح های مختلف کمیته امداد در سال های اخیر نیز مؤید این موضوع است که از این بابت قدردان مردم نیکوکار ایران هستیم.

فتاح در واکنش به مطالبی از برخی رسانه های معاند مبنی بر هزینه کمیته امداد در خارج از کشور خاطرنشان کرد: از ابتدای حضورم در کمیته امداد، سرمایه اصلی امداد را اعتماد مردم دانستم و تاکیدم بر افزایش آن بوده است.

وی افزود: بارها گفته ایم در امداد هیچ چیز محرمانه ای جز اطلاعات فردی مددجویان نداریم و همه چیز باید شفاف باشد. خود و همکارانم را موظف کردم که به طور منظم عملکرد امداد را گزارش دهیم که برگزاری نشست های خبری متعدد، تولید مستندهای تصویری، برگزاری تورهای خبرنگاری و عکاسی در مناطق محروم بخشی از این اقدامات بوده است.

فتاح اضافه کرد: همچنین در طول سه سال گذشته بارها و بارها تاکید کرده ام که کمیته امداد امام(ره) اولویت خود را رسیدگی به امور محرومان داخل کشور می داند و در برون از مرزها صرفاً به پیاده سازی مدل سازمانی کمیته امداد به صورت خودگردان ( کمک های مردمی همان کشور) برای نیازمندانش اقدام می کند و به نوعی با این کار ضمن صدور ارزش های انقلاب، نام و یاد امام راحل زنده و جاوید می ماند. 

وی اظهارداشت: اکنون که توفیقات کمیته امداد امام (ره) باعث سرخوردگی و عصبانیت آنان (دشمنان) شده است انجام برخی شیطنت های هدایت شده از آن سوی مرزها و سعی در ایجاد خدشه بر اعتماد مردم عزیز به کمیته امداد، آن هم در ایام مربوط به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و در آستانه روز جهانی قدس، ضرورت هوشیاری ملت عزیز ایران و همراهی بیش از پیش آنان را نمایان می کند .

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: ما نیز مصمم تر از گذشته در مسیر پر خیر و برکت کمک به نیازمندان و محرومان گام برخواهیم داشت.