دفتر نخست وزیری انگلیس گزارش داد، «ترزا می» همچنین یاد آور شد که تصمیم آمریکا به طور بالقوه بر بازار کار صنایع فولاد این کشور تاثیر منفی خواهد گذاشتند و بر این اساس دو طرف توافق کردند که در حاشیه نشست گروه جی ۷ با یکدیگر در این باره گفت وگو کنند.

دولت آمریکا از جمعه گذشته تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد را افزایش داده و به ترتیب به ۱۰ و ۲۵ درصد رساند. این امر با مخالفت گسترده کشورهای صادرکننده از جمله انگلیس، کانادا، مکزیک و کشورهای عضو اتحادیه اروپا روبرو شد به طوریکه برخی از آنها از اجرای طرح‌های مقابله‌جویانه خبر داده اند.

«می» جمعه گذشته با صدور بیانیه‌ای تصمیم کاخ سفید را اقدامی &#۳۹;غیرمنطقی&#۳۹; خوانده و گفته بود که صنایع فولاد و آلومینیوم انگلیس برای این کشور حائز اهمیت است.

لیام فاکس وزیر تجارت بین الملل انگلیس نیز امروز طی اظهاراتی در مجلس عوام یاد آور شد که این کشور به حفاظت از صنایع فولاد خود متعهد است و دراین رابطه به رایزنی های خود با آمریکا برای دریافت معافیت از تعرفه های غیر منطقی علیه اروپا ادامه می دهد.

نخست وزیر انگلیس همچنین در گفت وگو با دونالد ترامپ درباره کره شمالی و نشست آتی وی با کیم جونگ اون رهبر این کشور گفت وگو کرد. «می» یادآور شد که واشنگتن در این رابطه از حمایت کامل لندن برخوردار است. دو طرف همچنین بر لزوم دست یابی به توافقی که براساس آن پیونگ یانگ به طور کامل و غیر قابل بازگشت خلع سلاح شود و توان موشک بالستیک خود را نابود کند تاکید کردند. در این باره مقرر شد که آنها در حاشیه نشست گروه جی ۷ با یکدیگر گفت وگو کنند.

دو طرف همچنین درباره اهمیت ثبات بازار نفت گفت وگو کرده و نخست وزیر انگلیس به مکالمه تلفنی خود با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی روز شنبه گذشته اشاره کرد که در آن طرفین در این رابطه رایزنی کردند.

درباره یمن، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری آمریکا درباره ضرورت راهکار سیاسی برای پایان دادن به بحران انسانی در یمن توافق کرده و اجتناب از هر اقدامی که منجر به تشدید اوضاع شود را مورد اشاره قرار دادند.