رویترز نوشت، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۴ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۷۶ دلار و ۴۵ سنت رسید و برای دومین جلسه متوالی افت کرد.

قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۳ سنت افت به ۶۵ دلار و ۷۸ سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت خام آمریکا حدود ۳ درصد کاهش داشت در حالی که در هفته قبل از آن هم نزدیک به ۵ درصد کاهش یافته بود.

موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشت: «در حالی که بازار همچنان روی مذاکرات میان اعضای اوپک در مورد افزایش تولید متمرکز است، قیمت نفت همچنان تحت فشار قرار دارد.»

«در آمریکا نیز آمارها نشان از افزایش تولید به ارقامی بی سابقه دارد، در حالی که فعالیت های حفاری نیز مجددا اوج گرفته است.»

تونی نونان، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «ما در حال نزدیک شدن به فصل تابستان و افزایش تقاضا هستیم و من فکر می کنم ما مجددا شاهد کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا خواهیم بود، اما تولید نفت شیل در حال افزایش است. اینکه کدام یک از این دو دست بالا را داشته باشد مسئله ای مهم است.»

عربستان به عنوان بزرگترین عضو اوپک و روسیه در هفته های اخیر افزایش تولید نفت به منظور جبران کاهش عرضه نفت ونزوئلا و ایران را مورد بحث قرار داده اند.

موسسه رنسانس کپیتال در یادداشتی نوشت، در صورتی که محدودیت ها در زمینه تولید برداشته شود، شرکت رزنفت، بزرگترین تولید کننده نفت روسیه تنها در طی ۲ روز قادر خواهد بود تولید خود را ۷۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

بر اساس آمارهای دولت آمریکا، تولید نفت این کشور در ماه مارس به رقم بی سابقه ۱۰.۴۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.