«رودی جولیانی» مشاور و وکیل «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «ان. بی. سی» گفت ترامپ اختیارات وسیعی دارد که می‌تواند به مسئله تحقیقات درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات این کشور خاتمه دهد.

جولیانی در پاسخ به سئوال مجری درباره خاتمه دادن به تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه تحقیقات درباره رابطه اعضای ستاد انتخابات دونالد ترامپ با روسیه، گفت: «مطمئنا از لحاظ قانونی می‌توان این کار را انجام داد.»

مشاور دونالد ترامپ در ادامه توضیح داد که ترامپ  احتمالا از این قدرت استفاده نمی‌کند تا در صورت مواجهه با اتهام‌هایی در تحقیقات مولر خود را عفو کند زیرا این کار پیامدهای سیاسی غیر قابل تصوری دارد.

جولیانی در ادامه با اشاره به ایده عفو ترامپ از سوی خود گفت: «این کار می‌تواند منجر به استیضاح شود. اگر او به تحقیقات درباره خود خاتمه دهد، این اقدام منتهی به موارد زیادی می‌شود.»

وی در ادامه تاکید کرد که ترامپ کار خطایی انجام نداده و مانع اجرای عدالت نشده است.

جولیانی در خاتمه تایید کرد که ترامپ هنوز آماده ادای شهادت در تحقیقات مولر است، اما تیم حقوقی وی به او توصیه کرده که این کار را انجام ندهد.

دموکرات‌های آمریکا دونالد ترامپ را متهم به تبانی با روسیه می‌کنند اما مسکو بارها چنین اتهام‌هایی را رد کرده و منکر دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا است.