بعد از ظهر امروز عابر پیاده در منطقه روستای بناب در نزدیکی زنجان با برخورد به قطاری که از زنجان به سمت تهران در حرکت بود جان خود را از دست داد، پس از این حادثه اهالی ضمن تجمع بر روی خط‌آهن، مسیر را بستند و اجازه حرکت را به قطارهای مسیر زنجان به تهران و بالعکس نمی‌دهند.

مدیرکل راه‌آهن شمالغرب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان ضمن تأیید مسدود شدن خطه‌آهن توسط اهالی بناب اظهار داشت: اهالی به کشته شدن عابر اعتراض دارند.

علی خدایی با اشاره به اینکه عابر قطار را دیده بود، چراکه در خط مستقیم خط آهن حرکت می‌کرده است، افزود: به گفته رئیس قطار، چندین بار هم لوکوموتیوران بوق زده، اما ظاهرا عابر توجهی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون مردم منطقه(روستای بناب) ضمن تجمع خواستار ایجاد پل و فنس‌کشی اطراف خط آهن هستند، گفت: در این منطقه هم پل زیر گذر و هم پل روگذر برای عبور عابران وجود دارد.

مدیرکل راه‌آهن شمالغرب در مورد اینکه آیا اختلالی در حرکت قطارهای به وجود آمده یا خیر؟ چنین پاسخ داد: تاکنون مشکلی نداشتیم، اما اگر مسیر بازگشایی تا دقایقی دیگر بازگشایی نشود در حرکت قطارها اختلال به وجود خواهد آمد.

خدایی با بیان اینکه امیدواریم گفت‌وگوها به نتیجه برسد، اظهار داشت: مسؤولان استان در منطقه حضور یافته‌اند که امیدواریم به زودی این مشکل رفع شود.