دبیرکل جمعیت رهپویان خط امام و رهبری علت کناره‌گیری از این مسئولیت را تشریح کرد.

پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان خط امام و رهبری با اشاره به لزوم جوان‌گرایی در مدیریت این تشکل اظهار داشت: در جلسه‌ای که مسئولیت دبیرکلی جمعیت رهپویان را پذیرفتم به دوستان اعلام کردم این مسئولیت را به شکل موقت می‌پذیرم. چرا که به اعتقاد بنده یک جریان سیاسی با تغییرات دوره‌‌ای، میدان دادن به جوانان و استفاده از آنها در مناصب بالای مدیریتی تشکل، زمینه موفقیت در عرصه رقابت‌‌های حزبی را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه معتقدم یک نیروی جوان و انقلابی مسئولیت دبیرکلی جمعیت رهپویان را برعهده بگیرد و باید ریسک اعتمادکردن به جوانان را پذیرفت، یادآور شد: خود ما نیز روزی که بار مسئولیت‌ امور را برعهده گرفتیم، جوان بودیم. در آن زمان به ما اعتماد شد. بنابراین جوان‌های نسل سوم و چهارم انقلاب نیز باید در سایه اعتمادی که به آنها می‌شود، باور کنند که می‌توانند بار سنگین مسئولیت امور را بر دوش کشند.

به گفته دبیرکل جمعیت رهپویان خط امام و رهبری، همانطور که در دوران دفاع مقدس مسئولیت امور به دست جوانان داده شد و نتیجه ‌آن پیروزی‌های غرور‌ آمیز بود،‌ امروز نیز با اعتماد به جوانان می‌توانیم از مشکلاتی که کشور با آن درگیر است، با سربلندی خارج شویم.

وی در همین زمینه تصریح کرد: سپردن اختیارات به جوانان به این معنی نیست که تنها ملاک واگذاری مسئولیت‌ها، جوان بودن یک شخص است بلکه انگیزه بالا و خلاقیت فردی نیز مهم است.

سروری درباره برخی مخالفت‌ها با استعفای وی از سمت دبیرکل جمعیت رهپویان نیز گفت: اگر در این برهه تغییری صورت نگیرد تا چند سال دیگر نیز تغییر و تحولی در دبیرکلی جمعیت رهپویان رخ نخواهد داد و جوانان هیچگاه فرصت عرض اندام پیدا نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: درباره تغییر دبیرکل پیش از این در هیئت اجرایی، بحث‌هایی مطرح شده اما هنوز مراحل تکمیلی آن برای ارجاع به شورای مرکزی انجام نشده است.