رئیس جمهوری سوریه این اظهارات را چهارشنبه گذشته ۳۰ مه (۹ خرداد) هنگام دریافت استوار نامه مونگ جون نام، سفیر آکردیته کره شمالی در دمشق بیان داشت و گفت: &#۳۹;تحولات اخیر در شبه جزیره کره و در واقع که دیدار های سطح بالای آن کشور با ظرفیت بالا و با درایت و عقلانیت رهبری آن به خوبی پیش می رود&#۳۹;.

بشار اسد در این دیدار ابراز اطمینان کرد از اینکه رهبر کره شمالی سرانجام به پیروزی واقعی دست خواهد یافت و بدون شکست موضوع وحدت شبه جزیره کره را تحقق خواهد بخشد.

وی در عین حال گفت که دولت سوریه از سیاست ها و اقدامات رهبری کره شمالی بطور کامل حمایت می کند.

وال استریت ژورنال از همکاری کره شمالی و سوریه در حوزه های نظامی و دفاعی خبر داد و افزود: در فوریه (بهمن ماه) گذشته بود که تیم تجسس سازمان ملل از اعلام کرد که کره شمالی با ارسال ۵۰ تن کالا به سوریه این کشور را در ساخت یک کارخانه تسلیحات شیمیایی یاری رسانده بود.

این گزارش همچنین به دیدار قبلی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی سابق و وزیر خارجه آمریکا و دیدار اخیر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در پیونگ یانگ اشاره کرد و نوشت که در صورت عملی شدن دیدار رهبران این دو کشور پیونگ یانگ برای نخستین بار در تاریخ سیاسی خود از رهبر یک کشور میزبانی خواهد کرد.

کیم جونگ اون جمعه هفته جاری ۱۲ ژوئن نیز با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در سنگاپور برای پایان‌دادن به تنش‌ها بر سر برنامه تسلیحات اتمی و موشک‌های بالستیک این کشور دیدار خواهد کرد.