محمد جواد ظریف در این مطلب نوشت: از شنیدن خبر درگذشت خانم مژگان خطیبی بسیار متاثر شدم. امیدوارم نصیب او که سالها بدلیل بیماری خاص ریه، به سختی نفس می کشید؛ نفس کشیدن در بهشت و فضای قدسی رحمت الهی باشد.

اول مرداد ماه ۹۴ توفیق داشتم در همایش ملی سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در خدمتشان باشم. لااقل برای لحظاتی، همه را از قفس تنگ خودبینی ها و دنیازدگی ها، به بیکران نگاه لطیف اش به زندگی و زلالی مهربانی و بزرگواری اش برد.

روی سن، ماسک اکسیژن را برداشت و از حاضران خواست "فقط چند ثانیه" مثل او نفس بکشند. شاید برای اینکه یادآوری کند، وظیفه همگان و بویژه مسوولان، رساندن اکسیژن و توسعه فضای تنفس برای زندگی شهروندان است.

در این روزها و شبهای نورانی ضیافت الهی برای آرامش و رستگاری ابدی مژگان عزیز، و نیز برای سلامتی عاجل تمام هموطنانی که گرفتار بیماری هستند، دعا کنیم. "فقط چند ثانیه" به او و هزاران بیمار نیازمند پیوند فکر کنیم؛ و قبل از آنکه دیر شود، با تصمیم به موقع خود آنها را یاری دهیم.

(دریافت کارت اهدای عضو از طریق (Www.ehda.center)

 به گزارش ایسنا، مژگان خطیبی در مرداد ماه ۱۳۹۴ پس از توافق هسته‌ای برای قدردانی از تیم مذاکره‌کننده در همایش ملی سازمان‌های مردم نهاد سلامت به روی سن رفت و از مشکلات تلخ تحریم صحبت کرد. او گفت به خاطر تحریم، داروهای اصلی به دست بیمارانی مانند او نمی‌رسد و داروهای مشابه را نیز باید با قیمت بسیار گران تهیه کنند. مژگان خطیبی درحالی که شیلنگ اکسیژن را برای چند لحظه از صورت خود برداشته بود از همه حاضران در همایش خواست برای آنکه کمی از درد و سختی بیماران تنفسی را درک کنند لحظاتی نفس‌های خود را حبس کنند. بغض راه گلویش را بسته بود و در حالی که به سختی نفس می‌کشید از رئیس جمهوری و  ظریف و صالحی به خاطر امید بخشیدن به زندگی بیماران صعب العلاج قدردانی کرد.