شبکه فاکس‌نیوز آمریکا با استناد به گزارش ادعایی آژانس اطلاعاتی ایالت «بادن-وورتمبرگ» آلمان، مدعی شد ایران همچنان به دنبال کسب فناوری و تولید سلاح‌های کشتارجمعی است.

به ادعای فاکس‌نیوز در این گزارش آمده است: ایران همانند پاکستان و سوریه تلاش می‌کند تا به فناوری و دانش چگونگی توسعه سلاح‌های کشتارجمعی و ارتقا سامانه‌های موشکی مرتبط به آن‌ها دست یابد.

فاکس‌نیوز در ادامه ادعای بی‌ پایه و اساس خود می‌افزاید: مقامات اطلاعاتی و امنینی آلمان همچنین نوشته‌اند فعالیت‌های غیرقانونی ایران در آلمان بیشتر بر شیوه‌های کلاسیک خرابکاری در حوزه سیاست٬ اقتصاد٬ علوم و صنایع نظامی و جنگ‌افزاری است.

آنطور که فاکس‌نیوز ادعا می‌کند این گزارش وب‌سایت آلمانی ۳۴۵ صفحه است که در ۲۴ ماه «مه» منتشر شده است و مقامات اطلاعاتی این کشور مدعی  شده‌اند «اطلاعات گسترده‌ای از فعالیت‌های سرویس‌های جاسوسی ایران در آلمان» را جمع‌آوری کرده اند.

طبق گزارش فاکس نیوز، نهاد اطلاعاتی ایالت «بادن-وورتمبرگ» مدعی شده ایران در این ایالت جنوبی آلمان که محل تجمع کارخانجات و شرکت‌های فناوری و مهندسی این کشور است، علاوه بر تلاش برای خرید تجهیزات و فناوری‌های مورد نیاز خود، مشغول انجام جاسوسی صنعتی است.

همچنین بنا بر این گزارش، آژانس اطلاعاتی ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان ادعا کرده است که ایران در برلین از ادارات دولتی آلمان و مخالفان خود در این شهر نیز جاسوسی می‌کند.

این آژانس اطلاعاتی پیش از این نیز در چندین گزارش، اتهامات مشابهی را علیه ایران مطرح کرده بود.