شاید بتوان ازدواج مرد هندی با نام " پارادیومنا کومار ماهانان دیا" با یک زن سوئدی را به عنوان یکی از جالب‌ترین ازدواج‌های جهان به شمار آورد. او با دوچرخه خود ۶۰۰۰ مایل ( ۱۰ هزار کیلومتر) را پیمود تا بتواند با زن مورد علاقه‌اش که بعدها همسرش شد دیدار کند.

ماهانان دیا در سال ۱۹۴۹ در دهکده‌ای در هندوستان بدنیا آمد. پس از تولد او، یک طالع بین محلی به والدینش گفت که پسر آنها ازدواجی غیرمعمول خواهد داشت. او در این خصوص گفت : "والدین من همیشه به من می گفتند که همسرم اهل مکانی دوردست خواهد بود. من شدیدا به پیش‌گویی و الهام اعتقاد دارم و معتقدم همه چیز روی این سیاره برنامه‌ریزی شده است."

ماهانان دیا پس از کسب دانش در زمینه هنر و نقاشی از یک دانشکده هنر در دهلی نو زادگاهش را ترک کرد و کار خود را به عنوان یک هنرمند خیابانی آغاز کرد. او در مدت با افراد شهیری از جمله فضانورد روسی "والنتینا ترشکووا " و همچنین نخست وزیر اسبق هند، " ایندیرا گاندی " ملاقات کرد. اما مهمترین دیدار زندگی او به عنوان یک نقاش خیابانی با همسر آینده‌اش بود. او در ۱۷ دسامبر سال ۱۹۷۵ با "چارلوت وون اسچدوین" ملاقات کرد. همسر او در آن زمان دختر جوانی بود که به هندوستان مسافرت کرده بود. آنها در طی دو هفته اقامت این دختر در هندوستان با یکدیگر بیشتر آشنا شدند و پس از گذشت ۲ هفته او به سوئد بازگشت و ماهانان دیا را ترک کرد.

علاقه ماهانان دیا به این دختر جوان موجب شد تا او با پولی که از نقاشی‌هایش به دست می آورد دوچرخه‌ای بخرد و سفر طولانی‌اش را به سوئد آغاز کند. او در حالی که تنها ۸۰ دلار به همراه داشت سفرش را برای ملاقات دوباره با کسی که دوست می‌داشت آغاز کرد.

سرانجام آنها در سوئد با یکدیگر دیدار کردند و با هم ازدواج کردند. حاصل ازدواج آنها دو فرزند است که یکی از آنها دختر و دیگری پسر است.

با گذشت حدود ۴۰ سال از نخستین روز آشنایی این زوج، آنها هنوز عاشقانه یکدیگر را دوست دارند. جالب آنکه دوچرخه‌ای که ماهانان با آن برای دیدار با همسر آینده‌اش به سوئد مسافرت کرده بود در حیاط خانه آنها قرار داده شده است تا همیشه یادآور عشق بین این زوج جالب باشد.

ند

هتا

 

ما

 

هند3

 

هند5

 

 

هند2