دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری به مقاله «جان برنان» رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور علیه خود واکنش نشان داد.

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: جان برنان؛ هیچ کسی مانند این دروغگو در تاریخ آمریکا کاری نکرد که باعث اعتبارزدائی از نهاد اطلاعاتی این کشور شود.

وی ادامه داد: نه تنها وی فردی دروغگو است؛ بلکه دروغگوئی است که درباره دروغگو بودن نیز دروغ می گوید.

این در حالیست که رئیس اسبق سازمان سیا در مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست، «ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را با افراد بی صلاحیت و عوام فریب مقایسه کرده و گفته بود که تا بازگشت انسجام و یکپارچگی به کاخ سفید به انتقاد از وی ادامه خواهد داد.

این مقام پیشین سیا در این باره نوشته بود: ترامپ با دروغ های مداوم خود به مردم آمریکا، رفتاری بسیار غیرعادی از خود نشان داده است و عمدتا به اختلافات در کشور دامن می زند و فعالانه تلاش می کند نهادهای مهمی را که بخش هایی از آنها دارای ناکارآمدی هستند را تضعیف کند.

برنان که همچنین در دولت اوباما مشاور امنیت داخلی و مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم در دولت جرج بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا بوده است ترامپ را با افراد فاسد، ناکارامد و عوام فریب قیاس و سیاست خارجی وی را «غیرعاقلانه»، «تحریک آمیز» و «خطرناک» توصیف کرد.