بر اساس گزارش روز شنبه «نیویورک تایمز»، هفته گذشته اخباری مبنی بر احتمال حذف میلان از رقابت های لیگ اروپا به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا (FFP) منتشر شد؛ یوفا در بیانیه ای اعلام کرده بود که اتاق بازرسی و نظارت بر امور مالی باشگاه ها تصمیم گرفته باشگاه ایتالیایی را به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی به ویژه الزامات مرتبط با سر به سر بودن درآمد و هزینه، برای صدور حکم و اعمال مجازات به مراجع ذیربط ارجاع دهد.

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، بازرسان (FFP) به یوفا توصیه کرده اند تا باشگاه میلان را از گردونه مسابقات لیگ اروپا کنار بگذارد؛ محرومیتی که در صورت وقوع به معنی جایگزینی تیم آتلانتا در مرحله گروهی به جای میلان و حضور تیم رده هشتمی فیورنتینا در دور دوم مرحله مقدماتی این رقابت هاست.

باشگاه میلان پس از آنکه در آوریل ۲۰۱۷ توسط سرمایه گذاران چینی به مبلغ ۶۰۰ میلیون پوند خریداری شد، زیر ذره بین یوفا قرار گرفت و خریدهای ۲۰۰ میلیون پوندی آن ها در تابستان گذشته شرایط را برای این باشگاه تشدید کرد. 

«لی یونگ هونگ» مالک چینی باشگاه میلان تا دوشنبه فرصت دارد مبلغی معادل ۱۰ میلیون یورو برای پوشش هزینه های اجرایی به حساب باشگاه تزریق کند و در غیر این صورت با عواقب ناشی از عدم بازپرداخت وام ۳۰۳ میلیون یورویی از صندوق آمریکایی «الیوت» روبه رو خواهد شد. 

این در حالیست که در صورت واریز این ۱۰ میلیون یورو نیز، هونگ یونگ چهار ماه دیگر فرصت خواهد داشت تا وام صندوق الیوت را تسویه نماید و در صورت عدم موفقیت در بازپرداخت مبلغ مذکور، مالکیت باشگاه میلان را ازدست می دهد.

در این میان، «مارکو فاسونی» مدیر اجرایی باشگاه میلان، گزارش اخیر یوفا را که در صورت تایید می تواند میلان را به عنوان تیمی اروپایی و حاضر در یکی از پنج لیگ معتبر اروپا، به اولین تیم حذف شده از لیگ اروپا تبدیل نماید؛ &#۳۹;غافلگیرکننده و ناامید کننده&#۳۹; خواند.

«فابیو بورینی» مهاجم میلان نیز که جزء ۱۱ بازیکن تازه وارد این تیم محسوب می شود، در مصاحبه ای اذعان کرد که در صورت حذف میلان از لیگ اروپا از این باشگاه جدا خواهد شد.