«حمید بعیدی‌نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به نشست دیشب (جمعه) شورای امنیت سازمان ملل درباره غزه در صفحه توئیترش نوشت: «دیشب شورای امنیت نمایش خیره کننده‌ای از انزوای آمریکا بود. قطعنامه پیشنهادی آمریکا پیرامون فلسطین که فقط خودش به آن رأی مثبت داد با قاطعیت رد شد، بعد آمریکا در حمایت از اسرائیل و برای جلوگیری از تصویب قطعنامه کویت که اکثریت اعضا از جمله متحدان خودش موافق آن بودند، آن را وتو کرد.»

به گزارش فارس، دیشب (جمعه) آمریکا پیش‌نویس قطعنامه کویت که خواستار محافظت از مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه بود را وتو کرد و پس از آن اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره غزه را رد کردند.

اعضای شورای امنیت با یک رأی مثبت (آمریکا)، سه رأی منفی (روسیه، بولیوی و کویت) و ۱۱ رأی ممتنع قطعنامه پیشنهادی آمریکا را رد کردند. 

«نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل قبل از رأی‌گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه کویت گفت که آمریکا به جای قطعنامه کویت پیش‌نویس دیگری ارائه کرده که به گفته او مسئولیت را متوجه کسانی می‌کند که مقصران اصلی هستند.

او مدعی شد گروه حماس بایستی مسئولیت اوضاع فعلی در غزه را به عهده بگیرد و از اعضای شورای امنیت خواست به قطعنامه کویت رأی ندهند.

نماینده کویت بعد از وتوی قطعنامه توسط آمریکا گفت: «پیامی که این شورا امروز فرستاد این است که یک قدرت اشغالگر از قوانین بین المللی مستثنی شده است.» 

کویت پیش‌نویس این قطعنامه را دو هفته پیش ارائه داد. نسخه اولیه این قطعنامه خواستار تشکیل یک نهاد بین‌المللی برای محافظت از فلسطینی‌ها در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه بود.

نماینده آمریکا بعد از مخالفت اعضای شورای امنیت در بیانیه‌ای عنوان کرد: «رأی امروز نشان می‌دهد اکثریت شورای امنیت مایلند اسرائیل را سرزنش کنند، در حالی که تمایلی به سرزنش حماس بابت خشونت‌ها در غزه ندارند.»