آیت‎الله عباس کعبی با اشاره به عوامل به وجود آورنده و ماندگاری انقلاب اسلامی، عنوان کرد: انقلاب اسلامی از جنس انقلاب انبیاء بوده و انقلابی بنیادین، تمدنی و با مقیاس جهانی است که ریشه‌های آن به ایمان عمیق و صبر و پایداری مردم، اسلام، آموزه‌های اهل بیت(ع)، حضور ملت همیشه در صحنه و رهبری الهی امام خمینی(ره) برمی‌گردد.

وی افزود: ۴۰ سال است که ملت در مقابل هرگونه توطئه داخلی و خارجی ایستادگی کرده و هرقدر هم که این توطئه ها پیچیده تر، انقلاب اسلامی هم به مثابه شجره طیبه، مقاوم‌تر و مستحکم‌تر می‌شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: راز ماندگاری انقلاب اسلامی را می‌توان در جمهوریت، اسلامیت، رهبری الهی امام خمینی(ره) و خلف شایسته ایشان یعنی مقام معظم رهبری دانست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با تاکید بر دشمنی آمریکا و اسرائیل با ملت ایران، عنوان کرد: دشمنان قسم خورده اسلام و نظام اسلامی و دست‌نشانده و دست‌پرورده‌های آنها در منطقه، جنگ‌های سخت، نرم، امنیتی، اطلاعاتی و اقتصادی را علیه مردم ایران به راه انداخته‌اند، اما انقلاب اسلامی با رشد و بالندگی همه این توطئه‌ها را پشت سر گذاشته است.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: امروز در جنگ احزاب به سر می‌بریم، به این معنا که جبهه آمریکا و صهیونیزم و دست‌پرورده‌های آنها در منطقه برای مقابله همه جانبه با انقلاب اسلامی متحد شده اند و قطعا در این جنگ از ملت ایران شکست سنگینی خواهند خورد.

وی با اشاره به شکست اوباما و بوش از اراده رهبری الهی آیت‌الله خامنه ای خاطرنشان کرد: ترامپ و وزیرخارجه‌اش شکست سنگینی خواهند خورد؛ آمریکا در مقابل عزم، اراداه و حضور همیشگی ملت در صحنه ایران هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند؛ ملتی که امام خمینی(ره) را همراهی کرد حتما در نسل‌های بعدی راه امام را با قاطعیت دنبال می‌کند.

کعبی گفت: دشمن برای ایجاد فاصله بین ملت و نظام اسلامی سرمایه گذاری کرده که البته این کار برای آنها حسرت را به دنبال خواهد داشت.

عاقل کسی است که در مورد برجام انصاف را رعایت کند

همچنین ایرنا نوشت: آیت الله سید حسین موسوی تبریزی دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در مراسم افطاری با کارگزاران نظام درمورد توافق هسته ای، اظهارداشت: برجام امروز برای دوست و دشمن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و عاقل کسی است که در این زمینه عدل و انصاف را رعایت کند. همه باید توجه کنند که امروز مصلحت کشور چیست و بر همان اساس عمل و رفتار کنند.

آیت الله موسوی تبریزی یادآور شد: مردم تحلیلگر خوبی هستند و واقعیت را می بینند؛ باید دید در کجای دنیا قرار گرفته ایم و باید چگونه رفتار کنیم تا مشکلات بیشتر نشود. جمهوری اسلامی ایران با ۴۰ سال مجاهدت حفظ شده و برای استمرار آن باید همه گروه ها، سیاسیون، اقوام با انسجام و همدلی تلاش کنند.

دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم افزود: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب یک نظریه عقلایی و شرعی است چرا که اگر کینه توزی در موضوعات مدنظر باشد هیچ گروهی خوشبخت نمی شود.

آیت الله موسوی تبریزی خاطرنشان کرد: درگیری باعث عناد می شود، حتی در مسایل علمی هم اگر درگیری وجود داشته باشد به نتیجه درست نمی رسیم.

وی افزود: عناد و اختلاف علیه یکدیگر باعث فراموشی واقعیات می شود، این که رهبری در جمع کارگزاران نظام به پرهیز از سرزنش یکدیگر در باره برجام تاکید کردند نه تنها موضوع مهمی در مورد توافق هسته ای بلکه در تمام مسایل کشور است.

نماینده پیشین مجلس خبرگان رهبری در ادامه این گفت و گو با ذکر خاطره ای از امام راحل گفت: امام خمینی (ره) درمورد مجلس می فرمودند اگر اخلاف نظری وجود دارد مانند طلبه ها که در مباحث داد و فریاد می زنند ولی وقتی تمام می شود برادرانه ادامه می دهند، باشید.حتی زمانی که روحانیت به دو طیف مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز تقسیم شد امام (ره) فرمودند عیبی ندارد، مهم این است که حق را دنبال و با عدالت رفتار کنید؛ بنابراین از خودگذشتگی واقعی این است که از غرور خود بگذریم و اگر اینچنین بود زوایه ها بوجود نمی آید.