علی اکبر طاهری بی شک مقصر اصلی محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات است. او که در عصر محمود گودرزی در وزارت ورزش به پرسپولیس آمد و به دلیل روابط خاص و دوستانه اش با وزیر وقت ورزش توانست با منابع مالی زیاد در پرسپولیس به موفقیت هایی دست پیدا کند ، در بلند مدت به دلیل هزینه های خارج از عرف ، قراردادهای دوگانه و پول هایی که خارج از فوتبال به بازیکنان داده شد ، چالش هایی بسازد که هنوز دنباله دارد.

ماجرای طارمی و برگرداندن او و محکومیتش به یک طرف که حتی دخالت رئیس جمهور هم نتوانست آن را حل کند ، آخرین شاهکار او و تیم حقوقی مجربش که در ۹۰ گفت می آوردشان تا به مردم توضیحات بدهند اما هیچ وقت این کار را نکرد ، قرارداد با وکیل سوئیسی و شکایت علیه ریزه اسپور بعد از صلح با این تیم است.

چند ده هزار دلار دیگر صرف این پرونده شده و عملا حالا حاصل شکایت پوچ بوده است چون اصلا ریزه اسپور دلیل محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات نبوده و آنها باید از فیفا شکایت می کردند.

حالا این رسوایی مانده برای مدیریت بعدی تیم و آقای مدیر پیشین همچنان از آمدن و توضیح به مردم طفره می رود. کاری که قول داده بود در یک کنفرانس مطبوعاتی انجامش دهد اما هیچ گاه عملی اش نکرد!