در یادداشت اردشیر زاهدی آمده است: 

سخنرانی وزیرخارجه آمریکا، مایک پمپئو، درباره ایران هم غم انگیز بود، و هم گیج کننده. بعنوان رئیس سیاست خارجی‌ یک قدرت بزرگ، و مدیر سابق سازمان سیا، ایشان باید ایران، مردم آن و تاریخ آن‌را بهتر بشناسد. 

قلدری به ندرت به نتیجه می‌رسد، و در مورد ایران هیچگاه به نتیجه مطلوب نرسیده است. در طول هزاران سال تاریخ خود، کشور من هرگز در برابر خارجی‌‌ها سرخم نکرده و تسلیم نشده است، و در شرایط مصیبت بار متحد مانده است. مستقل از عقیده خود درباره دولت کنونی ایران، تحت تهدید‌های خارجی‌، مردم نجیب ایران با هم متحد بوده، و از سرزمین مادری دفاع کرده و می کنند. تاریخ به متجاوزان خارجی‌ سریعا می آموزد که از افکار پوچ خود برای ویرانی ایران دست بردارند. گربه‌ها رؤیای موش دارند، ولی‌ احدی قادر به خرد کردن ایران نیست. 

با سرزمینی به وسعت ۶۳۶،۰۰۰ مایل مربع و ۸۲ میلیون جمعیت، ایران، عراق نیست. ایران قادر خواهد بود در برابر حمله نظامی خارجی‌ مقاومت کند. باید هجوم غیر قانونی به عراق را بیاد آوریم که بر اساس دروغ و اسناد تقلبی بود. حمله به عراق نه اجازه قانونی داشت، و نه اتوریته اخلاقی‌. نتیجه آن کشتار و ویرانی عظیم بود. صدها هزار مردم بیگناه کشته شدند، و آینده و زندگی‌ میلیون‌ها نفر ویران شد. و بر طبق گفته رئیس جمهوری آمریکا ترامپ، ۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار هدر رفت. آیا مغز‌های آمریکا در سازمان سیا و وزارت خارجه تاریخ را نمی دانند؟ 

ایران بخاطر حضور خود در سوریه محکوم می‌شود. ولی‌ گفته نمی‌شود که ایران در سوریه به دعوت دولت قانونی کشور مستقل سوریه حضور دارد. حضور ارتش‌های مخفی‌ آمریکا و دولت‌های غربی در سوریه است که نقض قوانین بین المللی می باشد نه ایران. 

در ادامه یادداشت داماد سابق شاه مخلوع تاکید شده است: کشتار ادامه دار، بی رحمی و جنایات دیگر بر علیه مردم غیر نظامی یمن که توسط عربستان و امارات با پشتیبانی‌ آمریکا انجام می شود نه تنها جنایات جنگی هستند، بلکه حمله به بشریت نیز می باشند. آیا قادر خواهیم بود که این بربریت را ببخشیم و فراموش کنیم؟ در ۲۳ و ۲۴ ماه مه خبر اصلی‌ بی‌ بی‌ سی‌ یک گزارش درد آور بود که یک عروسی‌ در دهکده یمنی را نشان می داد که در آن مردان، زنان، و بچه‌ها مشغول جشن گرفتن ازدواج عزیزان خود بودند. آن روز قرار بود شاد‌ترین روز زندگی‌ آنها باشد. در یک لحظه عربستان سعودی به دهکده حمله کرد و ۲۲ نفر را کشت. جشن تبدیل به عزا شد. چگونه می توان گرسنگی بچه‌ها و ویرانی یمن را توسط عربستان و متحدان را توجیه کرد؟ کدام دیوانه مسئول این فاجعه بی‌ سابقه است؟ عدالت غرب بیست و یکم این است؟ 

آمریکا و ایران ۱۶۰ سال پیش با هم دوست شدند. ذکر نام آمریکایی‌های بزرگی‌ نظیر هاوارد باسکرویل [که در انقلاب مشروطیت به همراه انقلابیون در تبریز جنگید و شهید شد]، [ویلیام] مورگان شوستر [خزانه دار دولت مشروطیت از ماه مه تا دسامبر ۱۹۱۱]، ارتور میلسپو (مستشار مالی‌ در ایران از ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۷، و از ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵)، ارتور آپ‌هام پوپ (استاد دانشگاه و محقق هنر ایرانی‌، سردبیر Survey of Persian Art)، و ریچارد فرای (محقق ایران و آسیای مرکزی، و مدیر انستیتوی آسیا در دانشگاه شیراز از ۱۹۶۹ تا ۱۹۷)] هنوز احساسات گرم و دوستانه را در ایرانی‌ها ایجاد می‌کند. 

حتی اگر یکی از امضاء کنندگان برجام از آن کنار رود، هنوز این یک سند معتبر و واجب الاجرا است. دعا می‌کنم که عقلانیت پیروز گردد، و بلوغ دیپلماتیک غلبه یابد تا آمریکا سیاست خود را تغییر دهد. 

سفیر رژیم ستم شاهی در آمریکا و بریتانیا در ادامه یادداشت خود تصریح کرد: بدون شک شرایط اجتماعی ایران تکامل خواهد یافت و تغییر خواهد کرد. من امید و اعتماد زیاد به جوانان ایران دارم، که شخصیت، هوش و لیاقت آنها آینده ایران را شکل خواهد داد. من خوشحال و امیدوارم وقتی‌ می‌بینم که در چهار گوشه جهان، اکثریت کارشناسان منطقه [خاورمیانه] واقعیات را روشن تر از [مایک پامپئو و دولت ترامپ] می‌بینند و از عزت و حقوق برادران و خواهران شریف من دفاع می‌کنند. من هم به نظرات آنها احترام می‌گذارم و هم قدردان آنها هستم.&#۳۹;