در آخرین دیدار روز نخست هفته دوم لیگ ملت های والیبال از گروه G و از ساعت چهارم ۴۰ دقیقه بامداد شنبه تیم‌ ملی والیبال ایران در سالن سالیدا شهر سن خوآن مهمان شاگردان خولیو ولاسکو در تیم ملی آرژانتین بود که در پایان تیم ملی والیبال ایران موفق شد با نتیجه سه بر دو پیروزی برسد و با کسب دو امتیاز این دیدار با ۵ امنتیاز به رده دهم صعود کند و آرژانتین هم با چهار شکست و  یک امتیاز در رده چهاردهم باقی ماند.

ست های بازی با امتیاز های ۲۵-۲۱، ۲۲-۲۵، ۲۳-۲۵، ۲۶-۲۴ و ۹-۱۵ به سود ایران پایان یافت.

در این دیدار برای تیم ملی والیبال ایران سعید معروف میلاد عبادی پور سید محمد موسوی امیر غفور علی شریفی و مرتضی شریفی به عنوان شش نفر هستی وارد زمین شدند و در سوی مقابل کاوانا، کونته، پوگلاگن، راموس، لاسر و سوله شش نفر منتخب ولاسکو برای دیدار با ایران بودند.

در ست  نخست بازی پایاپای پیگیری می‌شد و دو تیم در امتیاز ۸ بر ۶ به سود آرژانتین وارد نخستین زمان استراحت فنی شدند. در اوایل ست عدم توانایی مرتضی شریفی در خط حمله باعث شد تا حساب کار ۱۰ بر ۶ به سود شاگردان ولاسکو شود و به همین دلیل میرزاجانپور جایگزین شریفی شد. اختلاف سه امتیازی تا اواسط ست پابرجا بود و دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود آرژانتین وارد دومین زمان استراحت فنی شدند. شاگردان کولاکوویچ با عملکرد مناسب در دفاع روی تور توانستند اختلاف را به یک امتیاز کاهش دهند اما با دو تعویض همزمان ولاسکو در امتیاز ۲۰ بر ۱۹ و ناتوانی امیر غفور در تبدیل توپ به امتیاز باز هم اختلاف بیشتر شد و کولاکویچ مجبور به درخواست زمان استراحت شد. در ادامه بازیکنان آرژانتین در رالی ها کم اشتباه تر ظاهر شدند و ست نخست ۲۵ بر ۲۱ به سود آرژانتین پایان یافت.

در ست دوم تیم ملی والیبال ایران شاداب تر و هماهنگ تر از ست نخست کار کرد و با سرویس‌های هدفدار از ابتدای ست توانست ۴ بر سه پیش بیفتد و پیش از زمان استراحت فنی نخست ۷ بر ۴ از شاگردان ولاسکو پیشی بگیرد تا سرمربی آرژانتینی مجبور به گرفتن نخستین زمان استراحت شود. با عملکرد خوب تیمی در دریافت عقب زمین شاگردان کولاکوویچ ۱۱ بر ۷ از میزبان جلو افتادند و در ادامه با سرویس‌های هدفدار و چند دفاع روی تور بازی ۱۸ بر ۱۳ به سود ایران شد و ولاسکو مجبور شد تا دومین زمان استراحت را نیز درخواست کند. در اواخر ست دوم علی شفیعی با دو اشتباه در خط حمله دو امتیاز را از دست داد و شاگردان ولاسکو به یک قدمی ایران رسیدند و کولاکویچ مجبور به درخواست زمان استراحت شد. در نهایت با شناسایی خوب مهاجمان آرژانتین اختلاف باز هم به چهار امتیاز افزایش پیدا کرد و در پایان تیم ملی ایران توانست ۲۵ بر ۲۲ بازی را به سود خود تمام کند تا در مجموع حساب کار یک بر یک شود.

در ست سوم بازیکنان ایران با توجه به پیروزی در ست قبل راحت تر و با روحیه تر از میزبان کارکردند و ۵ بر ۲ پیش افتادند و با همین سه امتیاز برتری شاگردان کولاکوویچ وارد نخستین زمان استراحت فنی شدند. آرژانتین که با ترکیب اصلی و در برابر تماشاگرانش برابر ایران به میدان آمده بود رو به سرویس‌های پرشی و ریسکی آورد و به یکباره و با استفاده از دریافت های متزلزل بازیکنان ایران چهار امتیاز پشت سر هم گرفت و ۹ بر ۸ پیش افتاد تا کولاکویچ را مجبور به درخواست زمان استراحت بکند. تیم ملی ایران که به مراتب بهتر و هماهنگ تر از میزبان بازی می کرد موفق شد با خنثی کردن حملات آرژانتین ۱۵ بر ۱۲ پیش افتد تا ولاسکو در این ست حساس نخستین زمان استراحت را درخواست کند. سرویس‌های ریسکی کونته و ساعد های متزلزل دریافت کننده‌های عقب ایران باعث شد تا بازی در امتیاز ۱۷ به تساوی برسد و در ادامه با همین تاکتیک شاگردان ولاسکو ۱۹ بر ۱۸ پیش افتادند اما این پایان کار نبود و در امتیاز ۲۱ و پس از آنکه امیر غفور به منطقه سرویس رفت تیم ایران با هماهنگی در دریافت عقب و جلوی زمین توانست در پایان ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست سوم شود تا در مجموع دو بر یک از شاگردان ولاسکو پیش افتد.

در ست چهارم آرژانتینی ها که به هیچ عنوان نمی خواستند نخستین دیدارشان را در خانه با شکست تجربه کنند مسلط تر کار کردند و ۴ بر ۲ پیش افتادند. در حایکه تنها تاکتیک میزبان ردن سرویس های ریسکی و قدرتمند بود توانستند ۱۰ بر ۵ پیش افتند اما ایزان توانست در امتیاز ۱۴ بر ۱۲ اختلاف را کم کند و تا ولاسکو درخئاست زمان استراحت کند. درادامه هر از گاهی یک تیم بر دیگری برتری می یافت اما در اواخر ست چهارم ایران در امتیاز ۲۳ کار را به تساوی کشاند ولی با یک خطای تور ۲۶ بر ۲۴ ست را به میزبان واگذار کرد.

در ست پنجم بازی پایاپای پیش می رفت اما در اواسط بازی با تک دفاع شفیعی ایران ۶ بر ۴ پیش افتاد تا ولاسکو درخواسن زمان استراحت کند. در ادامه ایران باز هم بهتر از حریف کار کرد و موفق شد با نتیجه ۱۵ بر ۹ برنده ست شود تا در مجموع سه بر دئ به پیروزی برسد.

در دیگر بازی گروه جی و پیش از این دیدار تیم بدون شکست ایتالیا به مصاف تیم انتهای جدولی کانادا و در پایان شاگردان استفان آنتیگا بودند که دست به کار بزرگی زدند و موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک برابر لاجوردی‌پوشان به پیروزی برسند و دومین برد شان را در لیگ ملت‌های والیبال کسب کنند.

سه تایی این بازی با امتیازهای به سود قرمزپوشان کانادا پایان یافت ایتالیا امتیازی با این شکست و کسب سه برد به رده پنجم جدول رده بندی سقوط کند و کانادا هم با دو برد و شش امتیاز به رتبه هشتم رسید.