بهروز بنیادی،اظهار کرد: تصمیم‌گیری در خصوص FATF در حال حاضر ضروری نیست زیرا باید با صبر و حوصله فضای جهان را رصد کنیم تا ببینیم کشورهای اروپایی تا چه میزان می‌توانند در مباحث اقتصادی به ما تضمین بدهند.

نماینده مردم بردسکن، کاشمر و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این کشورها تضمین خوبی در مباحث اقتصادی بدهند شاید پذیرش FATF خیلی برای ما سخت نباشد.

وی با اعلام اینکه، اگر قرار باشد که آنان نیز هیچ تضمینی ندهند و قرارداد FATF پذیرفته شود ناخودآگاه مشکلات خود را بیشتر می‌کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه یکی از لایحه‌های FATF بحث جلوگیری از تأمین منابع مالی تروریسم است، افزود: لوایح FATF در کمیسیون‌های تخصصی مربوطه بررسی‌شده و بخشی از آن در این مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته این لوایح در کمیسیون امنیت ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طی چند روز آینده وارد صحن مجلس خواهد شد، اظهار داشت: پیوستن یا نپیوستن به این‌طور قراردادهای بین‌المللی که در رأس آن‌ها کشورهای اقتصادی قدرتمند قرار دارند و به‌نوعی با گردش مالی، بازار جهان را مدیریت می‌کنند برای ما تفاوت آن‌چنانی ندارد.

بنیادی افزود: عجله‌ای برای پذیرش FATF نداریم به‌خصوص امروز که مسئله برجام به این مرحله رسیده است، باید با صبر و حوصله با این مسئله برخورد شود.