ابوالقاسم رئوفیان در دهمین مجمع عمومی حزب اسلامی ایران زمین، با تبریک ایام ولادت امام‌حسن(ع) گفت: سیره سیاسی امام‌حسن(ع) برای فعالان سیاسی قابل توجه است. درخشان‌ترین حکومت ائمه ما در طول ۲۵۰ سال، حکومت امام اول و دوم بود. 

وی با بیان اینکه بیست و شش سال مبارزه امام خمینی(ره) از ۱۵ خرداد ۴۲ تا زمان رحلت امام نشان می‌دهد که مسیر ایشان صحیح بوده، اظهار داشت: امام(ره) ابتدا مبارزه را مخفی شروع کرد.

این فعال سیاسی با اشاره فعالیت احزاب در کشور افزود: احزاب در کشور ما باید بتوانند مدیرانی تربیت کنند که در کرسی‌های خدمت، منافع ملی را بر هر چیز دیگری ترجیح دهد. امروز مجلس و دولت ما در این راه نیستند و قوه قضائیه ما هم قوه قضائیه‌ای نیست که با مفاسد مبارزه کنند. 

رئوفیان با اشاره به مجمع عمومی تشکل متبوع خود خاطرنشان کرد: ما در حالی داریم این مجمع را برگزار می‌کنیم بنا داریم شورای مرکزی را چابک و خوش‌فکر و با حضور خواهران داشته باشیم. 

وی افزود: در سه سال گذشته به‌رغم همه مشکلات حزب توانست خوب کار کند و همواره حضور پررنگی داشت. اینکه برای احزاب برنامه داشته باشند و توجیه مردم و مشکل کمبود آب و کمک به دولت در حل مشکلات مواردی بود که وزیر کشور به احزاب توصیه کرده است. 

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین خطاب وزیر کشور ابراز داشت: همان زمانی که برای انتخاب استاندارها مشغول بودید هم برنامه و هم فرد به شما معرفی کردیم. این مواردی که شما در همایش گفته‌اید ما بلد هستیم اما شما بلد نیستید که از مدیران کارآمد استفاده کنید.  

رئوفیان با بیان اینکه آیا می‌شود رهبر انقلاب با فعالان سیاسی و دبیران کل آنها دیدار داشته باشند، عنوان کرد: دولت باید با احزاب در ارتباط باشد چراکه پل ارتباط دولت و مردم هستند و احزاب می‌توانند مشکل آب را حل کنند. 

وی در رابطه با برجام یادآور شد: ما امروز با مثلث شوم اسرائیل و آمریکا و سعودی‌ها روبرو هستیم. ما در برجام اشکالاتی هم داشتیم و در دیداری که با وزیر خارجه داشتیم گفتیم چرا شما به سمت احزاب خیز برنمی‌دارید. دنیا با احزاب کار دارد. حرف و پیشنهاد دارد. محمدجواد ظریف به احزاب سر بزند و توجه کند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: اروپایی‌ها چند سنگر عقب‌تر رفته و کمین کرده‌اند که بتوانند به وقتش به اهداف‌شان برسند. به عنوان یک حزب سیاسی اعلام می‌کنیم که اروپایی‌ها این پنبه را از گوش‌شان بیرون بیاورند که مباحث دفاعی و دیگر مباحث مطرح شود. 

رئوفیان تاکید کرد: ما امروز بیش از همیشه احتیاج داریم که دولت حمایت شود اما نیازمند نقد هم هستیم. 

وی به بیان اینکه این حزب در انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار نامزد معرفی کرد، عنوان کرد: هر چهار نامزد رد صلاحیت شدند چراکه این حزب نقد می‌کند و آنجایی که خطر را از جانب هرکس ببیند نقد می‌کند. 

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در پایان یادآور شد که ما نه با اصلاح‌طلبان و نه با اصولگرایان دعوا نمی‌کنیم.