هیأت حماس برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی لبنان و انتخاب مجدد نبیه بری به عنوان رئیس مجلس نمایندگان را به او تبریک گفت.

عزت رشق،‌ عضو دفتر سیاسی و رئیس دفتر روابط عربی و اسلامی حماس تصریح کرد که ملت لبنان و عموم فلسطینیان و امت عربی به وجود شخصی همچون بری نیاز دارند.

رشق اشاره کرد که در این دیدار، تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و هیأت حماس تاکید کرد که مقاومت فلسطین به دشمن صهیونیستی اجازه تحمیل معادلات جدید بر ملت فلسطین را نداد.

به گفته او، پاسخ مقاومت اقدامی بازدارنده در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین بود و مقاومت شعار حمله در مقابل حمله را در پیش گرفت. پس از تلاش‌های برخی کشورها، توافق بر سر آرام‌سازی اوضاع حاصل شد اما مقاومت همچنان در حالت آماده‌باش است و هرگونه تجاوز دشمن را پاسخ خواهد داد.

این رهبر حماس بر ضرورت ادامه اعمال فشارهای کشورهای اسلامی و عربی برای متوقف کردن انتقال سفارتخانه کشورها به قدس اشغالی تأکید کرد و در رابطه با پرونده آشتی ملی نیز گفت: ما به تحقق این آشتی که بارها بر سر آن مانع‌تراشی شده است، نیاز داریم و بر اجرای توافق سال ۲۰۱۱ اصرار داریم. امیدواریم وحدت ملی محقق شود و دولت وحدت ملی تشکیل شود.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، عزت رشق اظهار کرد که شورای ملی فلسطین باید یک‌پارچه و واحد باشد؛ نه این که شورای قدیمی با همان ساختار گذشته تشکیل جلسه دهد.

هیأت حماس ابراز امیدواری کرد که قوانینی در لبنان تصویب شود که حقوق مدنی و انسانی فلسطینیان در این کشور را تضمین کند.