علیرغم محرومیت نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس فعالیت خود در بازار تابستانی را پیگیر می‌کند.

آنها که محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده و صادق محرمی را به صورت کاملا قطعی از دست داده‌اند، تا این لحظه توانستند با مهدی شیری از پیکان به توافق دست یابند تا او را در پست راست دفاعی جایگزین لژیونر خود کنند.

برانکو با توجه به حضور بشار رسن، امید عالیشاه و سیامک نعمتی دغدغه کمی بابت جدایی محسن مسلمان دارد اما برای پست وینگر راست و با توجه به جدایی فرشاد احمدزاده آنها به دنبال ستاره‌ی دیگری هستند تا بتوانند او را جایگزین شماره ۱۰ خود کنند. بازیکنی که بپذیرد در صورت محرومیت پرسپولیس نیم فصل را خارج از این باشگاه پشت سر بگذارد و به صورت قرضی به تیم دیگر رفته و یا تنها به تمرین در کنار دیگر بازیکنان بپردازد.

در این بین شنیده‌ها حاکی از مذاکره مسوولان پرسپولیس با بازیکن لژیونر سابق فوتبال ایران در قطر است. بازیکنی که پیشنهادات جذابی از استقلال نیز داشت اما در نهایت به سرخابی‌ها پاسخ منفی داده بود. آنها در صورت جذب این بازیکن که سابقه موفقی در گلزنی به استقلال و پرسپولیس را در کارنامه دارد، شوند، پیراهن شماره ۱۰ را نیز به او پیشکش خواهند کرد.

از دیگر گزینه‌ها نیز می‌توان به بازگشت سروش رفیعی اشاره کرد؛ بازیکنی که برانکو ایوانکوویچ نیز علاقه شدیدی هم از بعد فنی و هم اخلاقی به او دارد و جایگاه ویژه‌ای در پلان تاکتیکی‌اش به او اختصاص خواهد داد.