عبدالهاشم حسن نیا گفت:یکشنبه آینده نشست بعدی با نمایندگان کامیون‌داران برگزار و درباره مکانیسم توزیع بار تصمیم‌گیری می‌شود.

او افزود: دیروز بیش از  ۸۱ هزار بارنامه صادر شد که نشان می‌دهد رانندگان (کامیون‌داران) همکاری خیلی خوب در این زمینه داشته‌اند.

وی با قدردانی از همکاری رانندگان یادآور شد:‌ در اولین نشست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با نمایندگان کامیون‌داران، موارد و نقطه نظرات رانندگان به صورت مشروح بیان شد. شاخص‌ترین خواسته رانندگان در رابطه با کرایه و همچنین کنترل شرکت‌هایی است که بارنامه صادر می‌کنند.

وی با بیان این‌که این شرکت‌ها دارای مجوز بوده و رابط بین صاحب کالا و راننده هستند، تصریح کرد: سازمان راهداری به دنبال  شفاف‌سازی پرداخت‌ها از صاحب کالا به راننده است و در این رابطه باید فرآیند تعریف می‌شود تا شابه‌های احتمالی برطرف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دغدغه تامین قطعات و اقلام مورد نیاز کامیون‌داران، گفت: یکی دیگر از خواسته‌های کامیون‌داران زیان‌آور بودن شغل رانندگی است که این مسئله نیازمند مصوبه مجلس است.

حسن‌نیا با اشاره به این‌که حقوق و بیمه تامین اجتماعی از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه با نمایندگان کامیون‌داران بود، اظهار کرد: رانندگان در رابطه با مکانیسم توزیع بار نقطه نظراتی داشتند که در این پروسه در برخی جاها اعمال نفوذ می‌شود.