علی نوذرپور روز پنجشنبه افزود: در قسمت هایی از پروژه که در نقشه به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شده، ساخت و ساز تجاری و اداری انجام شده است. 

به گفته وی صاحب پروژه می توانست نسبت به اصلاح نقشه و دریافت پروانه اقدام و تغییرات مورد نظر را در نقشه اصلاح کند که نسبت به این امر بی توجهی شده است. 

نوذر پور با تأکید بر اینکه این عمل به دلیل مغایرت با پروانه ساختمانی از نظر شهرداری خلاف است، خاطرنشان کرد: پروانه ساختمانی پروژه ایران مال یک میلیون و ۶۵۰ هزار متر مربع بوده درحالی که ساخت و ساز انجام شده حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمربع است. 

وی گفت: تراکم پهنه این طرح ۵۰۰ درصد اما برای ۳۰۵ درصد پروانه اخذ شده است. 

نوذرپور در عین حال یادآور شد: مساله خاصی درخصوص این پروژه وجود ندارد و مانند سایر پروانه های ساختمانی روال خود را طی می کند. 

وی با اشاره به ارسال پرونده این پروژه به کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: برای تعیین مبلغ جریمه آن باید منتظر نتیجه رای کمیسیون ماده ۱۰۰ باشیم. 

شهردار منطقه ۲۲ در ادامه با بیان اینکه سیاست شهرداری ایجاد موانع برای طرح های بزرگ نیست، افزود: پروژه بزرگ ایران مال طرحی توسعه ای به شمار می رود و مکانی برای رشد اقتصادی شهر تهران است. 

وی اظهارداشت: وظیفه شهرداری خدمات رسانی و اندیشیدن تمهیدات مناسب برای فعالیت این پروژه هاست اما در صورت سرپیچی از قوانین و مقررات وظیفه شهرداری جلوگیری و ممانعت از آن است. 

پروژه ایران مال (تات مال) که با بهره گیری از فناوری روز دنیا در زمینی به وسعت ۲۷ هکتار در غرب تهران در دست اجراست بزرگترین پروژه تجاری در خاورمیانه و یکی از ۱۰ طرح تجاری دنیا در منطقه ۲۲ تهران در محدوده دریاچه چیتگر درحال ساخت است.