«امانوئل مکرون» با اشاره به اینکه همه طرف ها در جنگ تجاری بازنده هستند، این اصلاحات را با به روز کردن مقررات رقابت جهانی مرتبط دانست. 

وی یادآور شد که پیشنهاد آغاز مذاکرات با اتحادیه اروپا، آمریکا، چین و ژاپن را برای دستیابی به نقشه راهی برای نشست آتی گروه ۲۰ که اواخر سال جاری میلادی در آرژانتین برگزار می شود، ارائه می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، «برونو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه نیز خواستار اصلاح سازمان تجارت جهانی شد.

این درخواست در حالی مطرح شد که ممکن است شرکت های اروپایی در روزهای آینده هدف تعرفه های آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم قرار گیرند. 

در همین حال، «سسیلیا مالمستروم» کمیسر تجاری اتحادیه اروپا و «ویلبور راس» وزیر بازرگانی آمریکا امروز چهارشنبه در پاریس دیدار کردند تا در مورد اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم تبادل نظر کنند. 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم وضع، اما اتحادیه اروپا را به طور موقت از این تعرفه ها معاف کرد، معافیتی که موعد آن روز جمعه به سر می رسد. 

کمیسر تجاری اتحادیه اروپا روز سه شنبه در پارلمان اروپا ابراز امیدواری کرد که معافیت دائم از تعرفه ها فراهم شود، اما به نظر می رسد که این امید، امیدی غیرواقع بینانه باشد.