محمود واعظی امروز در حاشیه جلسه دولت با اشاره به اینکه کاری که در مجلس درباره سوال از رییس‌جمهور مطرح شده است، سابقه ندارد و مبنای حقوقی به آن معنا هم ندارد، اظهار کرد: ما به لاریجانی رییس مجلس نامه نوشتیم که درباره مسائل کشور باید از وزرای مربوطه سوال شود. سوالاتی که در کمیسیون‌ها یک بار از حد نصاب افتاده است، مطرح کردن آن به شکل و زبان دیگری وقت دولت و مجلس را می‌گیرد.

وی همچنین گفت: گروه محدودی از نمایندگان در رودربایستی قرار می‌گیرند و برخی اینگونه امضاها را جمع می‌کنند که البته این حق آنهاست که امضا جمع کنند، حق دولت هم این است با کسانی که اطلاعات درست به آنها نمی‌رسد صحبت کرده و آنها را توجیه کند تا امضای خود را پس بگیرند،بنابراین هم آنها وظیفه خود را انجام می‌دهند و هم ما ولی این یک دور باطل است و کاری که انجام می‌شود درست نیست و وقت دولت و مجلس را برای هدفی که ما نمی‌دانیم چیست، می‌گیرد.

واعظی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد گزارش مجلس از دو تابعیت‌ها، خاطرنشان کرد: ما باید دو تابعیت‌ها را تعریف کنیم. کسی که دو گذرنامه دارد  یک تعریفی دارد و کسی که کارت اقامت موقت دارد یک معنای دیگر دارد و به این فرد نمی‌شود گفت دو تابعیتی. ما همواره گفته‌ایم که اگر اسامی دو تابعیت‌ها به دولت داده شود، دولت بلافاصله اقدام می‌کند و اگر خودمان هم متوجه شویم، عمل می‌کنیم، ولی تا الان لیستی را به ما ندادند البته ما وزارت اطلاعات را هم مامور کرده‌ایم که این موضوع را پیگیری کند و اگر مدیری از دولت دو تابعیتی است معرفی کند تا ما اقدام کنیم. در واقع اکنون دو تابعیتی‌ ها و کسانی که کارت اقامت یک ساله یا پنج ساله دارند را با هم ادغام می‌کنند.

وی در مورد اقدام دولت برای حل اعتراض کامیون‌داران، خاطرنشان کرد: جلسه وزیر کار با انجمن‌هایی که مربوط به کامیون‌داران است و همچنین جلسه‌ای در وزارت صنعت برای حل مشکلات رانندگان برگزار شده است، تفاهم‌هایی هم به دست آمده و تلاش این است که بر اساس این تفاهمات عمل شود.

رییس دفتر رییس‌جمهور در پایان خبر داد: در جلسه امروز هیات دولت درباره بحث کوله‌بری و ساماندهی کوله‌بران بحث مفصلی انجام شد تا فعالیت کسانی که از کوله‌بری برای ارتزاق استفاده می‌کنند، ساماندهی شود.