حجت الاسلام سیدحسن خمینی در دیدار مسئولان و جوانان سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در حسینیه جماران، طی سخنانی اظهار کرد: اینکه می گویند «ریا عمل را باطل می کند»، این یک امر عقلایی است و مطلب عجیب و غریبی نیست. شما اگر جلوی درب منزل را برای مهمان جارو کنی نمی توانی هزینه آن را از همسایه بگیری زیرا او می گوید مگر برای من کرده ای؟ به همین ترتیب، اگر روزی کاری را برای غیر خدا کردی چرا ثواب آن را باید خدا بدهد؟ کاری که می کنید را برای خدا انجام دهید؛ آنگاه اثر عمیقی در زندگی خود، خانواده و آیندگان و ثوابی برای درگذشتگان تان دارد.

وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین(ع) گفت: ایشان می فرمایند، «مؤمن کسی است که از دست خودش عصبانی و ناراحت است. برای اینکه دائما می خواهد تلاش کند بهتر شود»؛ موجیم که آسودگی ما عدم ما است. باید دائما تلاش کنید؛ اگر فکر کنید با راحتی می توانید به جایی برسید، نخواهید توانست و مردان بزرگ هم با کار و تلاش به جایی رسیدند؛ هیچ کس با کنار نشستن و  بیهوده نشستن به جایی نرسیده است.

وی یادآور شد: خصلت یک شخص مومن این است که مردم از او در آرامش و راحتی اند و مردم وقتی آنها را می بینند یاد غصه شان نمی افتند.

سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه سازمان جوانان هلال از مراکز مهم در جمهوری اسلامی است، گفت: این اهمیت هم از جهت جوان بودن و با انگیزه و پرنشاط بودن است و هم آرمان خواهی. دوم اینکه بی چشمداست یا دست کم، کم چشمداشت فعالیت می کند و جای بسیار خوبی است برای اینکه مسئولان دولت و نهادهای مرتبط همه به این خصلت ها بیشتر توجه و اتکا کنند.

یادگار امام گفت: امام با جوانان انقلاب را به ثمر رساند اداره کرد و به پیش برد، اما سنّ مدیریتی در کشور ما پیر شده و تردیدی نیست که این پیری به پیری در تصمیم گیری منجر می شود؛ وقتی نشاط، شادابی و شجاعت جوان وجود داشته باشد و با خرد، تیزبینی و ذکاوت با تجربه ها همراه شود، آنگاه جامعه حرکت می کند. جامعه روی دو بال توان جوانان و تجربه پیران حرکت می کند و اگر از هرکدام اینها غافل شود نمی تواند به خوبی حرکت کند.

سید حسن خمینی گفت: قدر این روزگار جوانی را بدانید و همت کنید که جامعه از مشکلاتی که دارد، عبور کند. همچنین به شدت از زحمات دوستان هلال احمر در سال گذشته تشکر می کنم که در زلزله کرمان و کرمانشاه اولین بخشی که حضور یافت آنان بودند. اعتماد مردم به هلال احمر بالاست که سرمایه بزرگی است و باید قدر آن را بدانید.