رویترز گزارش داد، در این گزارش اعلام نشده سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در چه تاریخی وارد کره‌شمالی خواهد شد و اهداف سفر او چه خواهد بود. این احتمال وجود دارد لاوروف علاوه بر دیدار با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره‌شمالی با مقام‌های ارشد از جمله رهبری کره‌شمالی دیدار داشته باشد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ۲۳ ماه مه گفته بود، مقدمات سفر لاوروف به کره‌شمالی در دست اجراست اما زمان دقیق سفر متعاقبا از شبکه‌های رسمی اعلام خواهد شد.

زاخارووا همچنین افزود، روسیه برای انجام دیدارها و ارتباطاتی با طرف‌های بین‌المللی در راستای تلاش برای حل و فصل اوضاع در شبه جزیره کره برنامه‌ریزی‌هایی کرده است.

تحولات در شبه جزیره کره به سرعت در حال شکل‌گیری بوده که عمدتا با وعده پیونگ‌یانگ برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای و تعهد به خلع سلاح کامل مرتبط هستند. اخیرا هم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیتی تایید کرد که کیم یونگ چول، مقام ارشد نزدیک به رهبر کره شمالی به منظور برگزاری مذاکراتی درباره تدارک نشست میان رهبران واشنگتن و پیونگ‌یانگ به نیویورک سفر می‌کند.

خبرگزاری دولتی کی‌سی‌ان‌ای و روزنامه حزب حاکم کره‌شمالی سه‌شنبه در سرمقاله‌ای نوشتند: پیونگ‌یانگ در حال پیشرفت در مسیر خودش طبق جدول زمانی خود است و مهم نیست که دیگران چه می‌گویند و باد از کدام طرف می‌وزد.