حسن غفوری‌فرد در گفت‌وگو با ایلنا، با تاکید بر ضرورت انجام گفت‌وگوی ملی و حفظ وحدت و انسجام در شرایط کنونی گفت: آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون همیشه به نحوی با ایران درگیر بوده و این درگیری تا مدت‌ها بعد نیز ادامه خواهد داشت. 

دشمنی‌های استکبار در زمان ترامپ روزبه‌روز بیشتر می‌شود

وی با بیان اینکه استکبار جهانی با انقلاب اسلامی ایران و نظام جمهوری اسلامی موافق نیست، اظهار داشت: استکبار جهانی با حمایت از کودتا، تشویق و حمایت از منافقین، ترور مسئولان عالی نظام، توطئه‌های دهه ۶۰، حمایت از صدام در جنگ با ایران و اعمال تحریم‌های مختلف و... دشمنی خود را با ایران نشان داده است و این دشمنی‌ها در زمان ترامپ روزبه‌روز هم بیشتر خواهد شد.

این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه ترامپ با همه وجود، عزم خود را برای براندازی نظام جزم کرده است، تصریح کرد: در چنین شرایطی، مسئله وحدت ملی، انسجام، تفاهم میان جناح‌ها و گفت‌وگوی ملی یک اصل اساسی است. گفت‌وگوی ملی، بحثی نیست که تنها مختص به اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و معتدلین باشد بلکه بحث کل کشور است و همه کسانی که به مملکت علاقه داشته و دل در گرو خدمت به نظام دارند، باید با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

هیچ اصولگرایی با گفت‌وگو مخالف نیست

غفوری‌فرد درباره مخالفت اصولگرایان با وحدت ملی خاطرنشان کرد: من تاکنون نشنیدم هیچ اصولگرایی با گفت‌وگو مخالف باشد. من و آقای عسگری اولادی در دهه ۸۰ پیشقدم در گفت‌وگو با جبهه مشارکت بودیم و حتی با افرادی نظیر آقای خاتمی و موسوی هم صحبت کردیم.

وی ادامه داد: زمانی که آقای خاتمی رئیس جمهور بودند و بحث گفت‌وگوی تمدن‌ها را مطرح کردند، من گفتم این کار باید ابتدا در داخل کشور باشد و گروه‌ها، فرهنگ‌ها و جناح‌های مختلف با یکدیگر گفت‌وگو کنند.