سعید جلیلی عصر امروز در گردهمایی حوزه و انقلاب اسلامی که در سالن همایش‌های مدرسه علمیه دارالشفا برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی حرکتی بود که از ابتدای شروع همه دشمنان تلاش کردند که به مقابله با آن بپردازند.

برای مقابله با دشمن هیچ گاه از مواضع خود کوتاه نیاییم

وی با بیان اینکه دشمن باهمه توان به میدان مقابله با انقلاب اسلامی آمده است، افزود: در مقابل ما نیز هیچ گاه نباید از مواضع خود کوتاه بیاییم و منابع قدرت مان را ارتقا دهیم، منابع قدرت سبب ترس دشمن می‌شود و باید آن‌ها را حفظ کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نظم دادن به مناسبات قدرت توسط دشمن پیگیری می‌شود، بیان کرد: در 70 سال گذشته و در جهان مناسبات قدرت شکل گرفته است که این مناسبات تنظیماتی را شکل داده و براساس آن اهدافی را دنبال کردند، بر اساس این مناسبات حق انرژی هسته ای و امتیاز وتو را برای 5 کشور قرار دادند و امتیازاتی را شکل دادند تا امروز ادامه دارد.

انقلاب اسلامی افسانه دشمن را از بین برد

جلیلی عنوان کرد: در منطقه ما حرکت‌هایی ایجاد شد و افرادی که به قدرت رسیدند دشمن آن‌ها را تحمل نکرد، انقلاب اسلامی افسانه دشمن را از بین برد، دشمن در موضوع هسته ای تلاش می‌کرد ایران هسته ای نشود اما ایران هسته ای شد.

وی با تاکید بر اینکه افسانه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی از بین رفته است، گفت: این موضوع برای آمریکا و غرب گران تمام شد، مستکبران می گویند چون زور داریم بقیه باید بپذیرند و کسانی که در این موضع قرار دارند توانستند ظلم را با تزویر همراه کنند.

موضوع هسته ای بهانه دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دشمن بهانه‌های مختلفی برای مقابله با انقلاب اسلامی دارد که یکی از آن‌ها موضوع هسته ای است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمود دقت شود رفتار دشمن علت و یا بهانه است و در این زمینه به موضوع هسته ای ایران توجه کرده و خود را نگران مسئله هسته ای کرده و در برابر حق هسته ای ایران ایستادگی می‌کند.

جلیلی ابراز کرد: انقلاب اسلامی همانند کشتی در طوفان‌های سهمگینی در حال حرکت است و همان گونه که امام راحل گفت این کشتی به پشتوانه مردم در حال حرکت است.

وی افزود: برخی مسئولان در داخل این ادعا را بیان کردند که هم می‌توان هسته ای شد و همچنین تحریم نشد و تردیدهایی را در جامعه ایجاد کردند تا مردم را قانع کنند اما این گونه نبود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: یکی از قدرت‌های کشورمان این است که دانش و تجربه و مباحثاتی که در حوزه علمیه می‌شود سبب می‌شود تبحر بسیار خوبی در زمینه متنی داشته باشیم، در یک متن هر قسمت آن دارای نکاتی است که اگر توجه نشود ضرر و زیان می‌بینیم.

اروپا و آمریکا از هر بند برجام به نفع خود استفاده کردند

جلیلی عنوان کرد: درهردانشگاهی که رفتم از دانشجویان خواستم که یک دور برجام را مورد مطالعه قرار دهند و از شما طلاب و روحانیون می‌خواهم برجام را یک باربخوانید، در برجام آمریکا و اروپا از هرجمله که توانستند به نفع خود استفاده کرده است.

ایران در برجام حق هیچ گونه شکایت از اروپا و آمریکا را ندارد

وی افزود: در یکی از بندهای برجام آمده است که در توافق هسته ای اگر ایران از طرف مقابل شکایت کرد و حتی این شکایت درست هم باشد باید ظرف 30 روز این موضوع بررسی شود که قطعنامه‌هایی که در گذشته تعلیق شده برگردد یا خیر و این یعنی ایران حتی حق شکایت هم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ایران به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است اما طرف مقابل که آمریکا باشد به راحتی از برجام خارج می‌شود و رئیس جمهور می‌گوید یک مزاحم خارج شد و اروپا در برجام قرار دارد.

جلیلی عنوان کرد: سه کشور اروپایی پس از خروج آمریکا از برجام می گویند ایران باید به انجام تعهدات خود ادامه دهد، در هر توافقی اگر یک طرف توافق تعهدات خود را انجام نداد و زیر میز زد حق طرف مقابل این است که تعهدات خود را متوقف کند.

پس از خروج آمریکا از برجام، ایران هم باید تعهدات خود را متوقف کند

وی افزود: امروز حق ایران است که به دلیل قلدری آمریکا در برجام بگوید که ما هم باید اجرای تعهدات خود به صورت کلی و جزیی متوقف کنیم و به گونه ای نباشد که اروپا خواستار ادامه تعهدات ایران باشد و این موضوع باید روشن شود و ملت هم از حق ایران دفاع می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: سه کشور اروپایی به صراحت می گویند ایران نه تنها باید تعهدات برجام را انجام دهد بلکه چارچوبی تعریف کند که پس از سال برجام نیز به تعهدات خود پایبند باشد.

جلیلی با بیان اینکه اروپا و آمریکا به این نتیجه رسیده است که گزینه نظامی هیچ فایده ای ندارد، بیان کرد: در مرداد 92 طبق آمار دیوان محاسبات کشورمان توانست به مرحله ای برسد که تا 1 میلیون 600 هزار بشکه نفت فروختیم.

بیشترین فعالیت تولید نفت در سال‌های ۹۰ و ۹۲ و اوج تحریم‌ها بود

وی با بیان اینکه فتنه در تردیدها ایجاد می‌شود وباید بتوانیم جامعه را قانع کنیم، خاطر نشان کرد: بیشترین دوره فعالیت‌های تولید نفت به صورتی که 17 سکوی نفت فعال بود در سالهای 90 الی 92 و اوج تحریم‌ها بود که با اتکا به نیروهای داخلی انجام شد، امروز این ادعا کاملاً قابل اثبات است که امروز کشورمان می‌تواند با اتکای به ظرفیت‌های فعلی نه تنها تحریم‌ها را بی اثر کند بلکه نرخ رشد اقتصادی افزایش پیدا کند.