علی پروین درباره بازی تیم ملی و نتایج ایران در جام جهانی، سانحه تصادف منجر به فوت شاگردش ابراهیم اسدی و نقل و انتقالات و وضعیت تیم پرسپولیس به سوالات پاسخ داد.

علی پروین ابتدا درباره حادثه تلخی که برای ابراهیم اسدی رخ داده و سایت پنج روز قبل آن را فاش کرد گفت: این اتفاق بسیار تلخی است که رخ داده است. متاسفانه هرروزه اخبار تصادف جاده ای و کشته ها و مصدومان این حوادثها در کشورمان شنیده میشود و من همیشه حتی خودم پشت رل نمی نشینم. ابراهیم اسدی هم بچه بسیار خوبی است که این اتفاق تلخ برایش رخ داده و من هم به عنوان مربی او وقتی روز پیش از این مسئله مطلع شدم، پیگیری کردم و دنبال کارهایش بودم. ضمانت و وثیقه برای او گذاشته شده وناگفته نماند که اسدی خودش بعد از این حادثه، خیلی ناراحت است. قانون و پلیس پیگیر این حادثه هستند و من هم به نوبه خود و از طرف جامعه فوتبال به خانواده داغدار این عزیز تازه سفر کرده، تسلیت میگویم و امیدوارم که غم آخرشان باشد.

خدا صبرشان دهد

پروین در ادامه گفت :خانواده زنده یاد، بسیار محترم و با شخصیت هستند و با آنها برای این مسئله صحیت میشود. این خانواده در حال حاضر داغدار هستند و شرایط خوبی ندارند و باید صبر کردنشین عزیزی که در این سانحه درگذشت هم فرد بسیار زحمت کشی بوده و همه وجودش را وقف خانواده کرده و نان آور خانواده بوده و دو فرزند دانشجو دارد و این داغ بزرگی برای فرزندانش، همسر و برادر و خانواده محترم شان هست و دعا میکنیم خدا به آنها صبر دهد. ابراهیم اسدی هم شاگرد خوب ما بود که در اولین دوره لیگ برتر گل قهرمانی پرسپولیس را زد و نام خود را با این برای همیشه ماندگار کرد.

استقلال بد آورد ما قهرمان شدیم

پروین درباره هفتم خرداد سالروز اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ حرفه ای به خبرنگار مدال گفت: آن سال ها لیگ به تازگی حرفه ای شده بود، قوانین جدید و کارهایی جدید در فوتبال کشورمان دیده می شد و رقابت بین تیم ها زیاد و حساس بود. ما جام های زیادی با پرسپولیس گرفتیم ولی این قهرمانی حکایت خودش را داشت اولا به این دلیل که نخستین دوره لیگ حرفه ای بود و خیلی مهم شده بود که چه تیمی قهرمان می شود. استقلال هم با منصورخان پورحیدری خدابیامرز خیلی تیم خوب داشت و حقیقتش را بخواهید با توجه به اینکه در روز آخر، استقلال از هر نظر توان بردن ملوان را داشت نه من و نه بازیکنان ته دلمان امید زیادی نداشتیم اما تجربه به ما یاد داده که همیشه فقط باید به برد فکر کرد و ما به تنها چیزی که فکر نمی کردیم نتیجه بازی استقلال-ملوان بود. به بچه ها گفته بودیم که کار خودشان را در زمین انجام دهند و کار به نتیجه آن بازی نداشته باشند و به گونه ای بازی کنند که انگار با برد در این دیدار قهرمان می شویم. به هرحال فوتبال همین است، استقلال در آن روز بدشانسی آورد و ما قهرمان شدیم، گل قهرمانی را هم همین ابراهیم اسدی زد و گاهی اتفاقاتی می افتد که بسیار عجیب است و خبر حادثه تصادف اسدی هم درست در سالروز قهرمانی پرسپولیس، منتشر شد در حالیکه در حقیقت این قضیه مربوط به ده، دوازده روز قبل است.

پروین در این باره ادامه داد: دیشب به اتفاق دوستان و شاگردان خوبم آقایان استیلی، شیرینی، ریاضتی، زادمهر، اسدی و.... در مراسم افطار میهمان یکی از هواداران عزیز بودیم و با اسدی هم حرف زدم.

پای آبروی ایران در میان است

پروین درباره دیدار دوستانه ترکیه و ایران گفت: در دیدارهای تدارکاتی نتیجه برای مربیان خیلی مهم نیست و در حال حاضر تنها مسئله مهم این است که تیم شکل بگیرد و آماده حضور در جام جهانی شود چرا که پای آبروی فوتبال کشورمان درمیان است. امیدوارم که نتیجه بگیریم هرچند که تیم ملی کار سختی دارد و ما به قرعه خیلی سختی خوردیم. درست است که اسپانیا، پرتغال و مراکش تیمهای قدرتمندی هستند ولی ما هم ایران هستیم و ان شااله که بچه ها بتوانند از حیثیت فوتبال مان دفاع کنند. راهیابی به جام جهانی اتفاق بسیار خوب و مهمی برای فوتبال کشورمان بود و با تلاش تاج و مسئولان فدراسیون، آقای کیروش و شاگردانش و همه اهالی فوتبال رخ داد. این مسئله بدون شک در بخش های دیگر نیز اثرگذار خواهد بود چون فوتبال و جام جهانی خیلی مهم شده و انشاله که با نتایج خوب ملت دل شان شاد شود. .

به تیم ملی امیدوارم

پیشکسوت شهیر و محبوب فوتبال کشورمان درباره باری ایران و ترکیه در ادامه گفت: دیدار با ترکیه بازی تدارکاتی خوبی بود که در خانه حریف برگزار شد. بچه ها در حال حاضر در مرحله آماده سازی هستند و قطعا آقای کی روش برای شان تمرینات سنگینی در نظر گرفته بوده تا تیم را آماده کند. کلا من فکر نمی کنم که تیم ملی با سبک بازی مقابل ترکیه در دیدارهای جام جهانی ظاهر شود ولی خب این سبک بازی

هم می تواند یکی از روش های آقای کیروش است برای دقایقی از بازی های پیش رو در جام جهانی . این را هم بگویم که در دیدار مقابل ترکیه در جند صحنه اشتباهات بدی داشتیم ولی در دقایقی هم خوب بودیم، کلا امیدوارم تیم شکل بهتری بگیرد و با قدرت در جام جهانی روسیه حاضر شود.علی پروین در ادامه خاطرنشان کرد: این بچه ها حرف های زیادی برای گفتن دارند و ما نباید تا این حد از قدرت و افتخارات تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش صحبت کنیم، آنها به اندازه کافی خوب و قدرتمند هستند ولی ما باید به بچه های تیم ملی اطمینان کنیم و اعتماد داشته باشیم و من شخصا به این بچهها و توانی که دارند خوش‌بین هستم.

این حکم شده کابوس هوادارن

پروین درباره پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس و حکمی که همین روزها درباره لغو یا لغو نشدن محرومیت صادر می شود گفت: باید منتظر ماند و دید که چه پیش می آید. در حال حاضر هرکسی حرفی میزند اما اینطور که من متوجه شده ام همه چیز انگار ۵۰-۵۰ است. به هرحال این پنجره لعنتی هم برای خودش داستانی شده و هواداران استرس زیادی دارند و این حکم شده کابوسشان و حق هم دارند چون اگر تیم نتواند بازیکن بگیرد و برخی هم بخواهند بروند کار خیلی سخت میشود. کلا پرسپولیس اگر نتواند بازیکن جذب کند بی تعارف کارش سخت میشود ولی اگر همین بچههایی که در حال حاضر آزاد هستند همت کنند و در تیم بمانند و قراردادشان با تلاش باشگاه تمدید شود اوضاع بهتر خواهد بود چون اعتقاد دارم تیک نفرات خوبی دارد و آقای برانکو سرمربی بزرگی است که کار را با حمایت باشگاه و هواداران و تلاش بازیکنان درمی آورد.