دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نه تنها برای توئیت های بحث برانگیز و شگفت آورش معروف است بلکه دست دادن‌های غیرمعمول او نیز همواره به سوژه رسانه ها تبدیل شده است.

 

ماجرا از آنجا شروع شد که ترامپ روز جمعه در مراسم فارغ التحصیلی دانش آموختگان آکادمی نیروی دریایی آمریکا در آناپولیس، مریلند، حاضر شد ولی آنچه بیش از سخنرانی او توجه رسانه ها را به خود جلب کرد، دست دادن او با بیش از ۱۰۰۰ فارغ التحصیل این آکادمی بود که به نوبه خود نوعی رکورد محسوب می شود.

 

ترامپ پس از سخنرانی برای دانش آموختگان آکادمی نیروی دریایی، به جای آنکه محل را ترک کند، تصمیم گرفت بماند و شخصا به تک تک فارغ التحصیلان آکادمی تبریک بگوید و با آنها دست بدهد. او بیش از ۹۰ دقیقه برای تبریک گفتن و دست دادن با بیش از ۱۰۰۰ فارغ التحصیل نیروی دریایی زمان صرف کرد.

 

دست های دونالد ترامپ و نحوه دست دادن او بارها سوژه رسانه ها و شبکه های اجتماعی شده است. دوسال پیش، همزمان با رقابت های انتخاباتی، مارکو روبیو، از رقبای ترامپ به طور ناخواسته توجه رسانه ها را به دست های ترامپ جلب کرد. او گفت به این میلیاردر (ترامپ) نمی توان اعتماد کرد چون او «دست های کوچکی» دارد.

 

ترامپ اظهارات روبیو درباره دستانش را رد کرد و در دفاع از خود گفت هیچ مشکلی با اندازه دست هایش ندارد.

 

دست های ترامپ حتی پس از انتخاب او به عنوان رئیس جمهور آمریکا مورد توجه قرار گرفت. او سال گذشته، در نشست ناتو در بروکسل، نخست وزیر مونته نگرو را با دست های کوچکش به شدت کنار زد تا خود را به جلو برساند.

 

تلاش ترامپ برای گرفتن دست همسرش در محافل عمومی و نحوه دست دادن او با مقامات سیاسی نیز پیش از این توجه رسانه ها را جلب کرده بود.