دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: انتشار کلیپی در فضای مجازی با محتوای ضد وحدت و تفرقه افکنانه، موضوعی بود که بلافاصله با واکنش دستگاه قضایی روبه رو شد و ماجرا با جدیت مورد رسیدگی و پیگیری قرار گرفت. قاضی «علی موحدی راد» اضافه کرد: این کلیپ با هر انگیزه ای که انتشار یافته است علاوه بر محکومیت جزایی و قضایی که عامل انتشار آن باید تحمل کند، از نظر اخلاقی، عرفی، شرعی و حتی فرهنگی نیز محکوم است .

 

حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد خاطرنشان کرد: به مردم شریف و اهالی این استان اطمینان می دهیم که هیچ سازمان یا گروهی در پس این ماجرا وجود نداشته و تنها یک شخص مرتکب این عمل شده است بنابراین نباید به خاطر عمل زشت یک فرد وضعیت جامعه را با دامن زدن به موضوع ملتهب کنیم. این مقام ارشد قضایی همچنین با اشاره به تفهیم اتهام و سپس صدور قرار سنگین بازداشت موقت برای این فرد تصریح کرد: این متهم برای انجام تحقیقات بیشتر و ریشه یابی موضوع در اختیار اطلاعات سپاه پاسداران قرار گرفته است تا مشخص شود آیا انگیزه وی صرفا یک عصبانیت و کینه شخصی بوده یا به قصد بر هم زدن انسجام و وحدت اهالی شریف و غیور سیستان و بلوچستان این کلیپ را در فضای مجازی منتشر کرده است. دادستان عمومی وانقلاب زاهدان همچنین به بخشی از اعترافات متهم در مراحل اولیه بازجویی اشاره کرد و گفت: متهم مدعی است که کلیپ مذکور را فقط برای یک نفر ارسال کرده که آن فرد نیز برای تخریب متهم آن را در فضای مجازی انتشار داده است. قاضی موحدی راد تاکید کرد: بررسی ها نشان می دهد کلیپ مذکور مونتاژ نیست اما متهم در این باره اظهارات ضد و نقیضی دارد.

 

وی همچنین درباره تصویر منتشر شده از گربه خواری در فضای مجازی توسط یکی از خبرنگاران نیز گفت: هدف برخی افراد از انتشار چنین مواردی در فضای مجازی، «لایک» بیشتر است اما نباید با این اقدامات موجب هتک حرمت و حیثیت افراد شوند و احساسات و عواطف جامعه را جریحه دار کنند. قاضی «موحدی راد» تصریح کرد: پرونده قضایی برای این خبرنگار ساکن تهران تشکیل شده است و به طور قطع نیابتی را برای رسیدگی به پرونده وی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران ارسال خواهیم کرد.