«نیمه شب جمعه گذشته خبری تلخ جامعه هنری و مردم را متأثر کرد: «ناصر ملک‌مطیعی درگذشت.»

علی کریمی پست گذاشت که فرمون خان رفت و دیگر اهالی ورزش هم به نوبه خود این ضایعه را به جامعه هنر و خانواده زنده‌یاد ملک‌مطیعی تسلیت گفتند. یکی از کسانی که به شدت از این اتفاق متأثر شد، علی پروین، اسطوره باشگاه پرسپولیس بود. پروین که این روزها به عنوان سرمربی تیم ملی پیشکسوتان انتخاب شده است، حرف‌های جالبی در خصوص فوت مرحوم ناصر ملک‌مطیعی دارد که در زیر می‌خوانید.

- خدا این مرد بزرگ را بیامرزد. جدا از رفاقت دیرینه، باید بگویم خاطرات خیلی خوبی با فیلم‌های آن خدابیامرز دارم.

- قیصر را هرگز فراموش نمی‌کنم. نقش فرمون را عالی بازی کرده بود. ناصرخان سلطان بود.

- (آهی می‌کشد) خدابیامرز ملک‌مطیعی به من می‌گفت سلطان و من هم به او می‌گفتم سلطان سینمای ایران که واقعاً این لقب برازنده‌اش بود.

- خدا رحمتش کند. او و مرحوم فردین نقش مردان جنوب‌شهری را بازی می‌کردند. خود من هم چون بچه میدون خراسون و پایین شهر هستم، از دیدن فیلم‌های این عزیزان لذت می‌بردم. آخرین بار هیچ‌وقت یادم نمی‌رود خیلی ناراحت و دلخور شد.

- با هم رفته بودیم یک برنامه تلویزیونی که به دلایلی پخش نشد. طفلکی خیلی به هم ریخت. نباید با یک پیرمرد آن برخورد می‌شد. اگر فیلم مصاحبه دو نفره من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد، چه اتفاقی می‌افتاد؟ به همین خاطر خیلی ناراحتم. خدا رحمتش کند و به خانواده‌اش صبر بدهد.

- همگی ناراحت شدیم. ناصر ملک‌مطیعی اسم بزرگی توی سینما بود. در دوران خودش خیلی طرفدار داشت و با معرفت و اخلاق خوب خود توانست این محبوبیت را حفظ کند.

- بی‌خیال بابا! سرمربی چیست؟ ما یک عده شاگردان قدیمی خودمان را دور هم جمع کردیم و فدراسیون هم لطف کرد پیشنهاد داد اسمش را تیم ملی پیشکسوتان بگذاریم. من یکی دنبال سرمربی و این چیزها نیستم. (هدف ما) اول سلامتی بدن بچه‌های قدیمی و کسانی است که فوتبال را چند سالی کنار گذاشته‌اند. دوم هم یک سری برنامه‌های نیکوکارانه و خیرخواهانه داریم که در آینده به اطلاع شما خواهیم رساند.