سرهنگ مراد مرادی در گفت‌وگویی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تغییرات ایجاد شده در این ماه در فضای شهری گفت: مطالعات ترافیکی نشان می‌دهد که رانندگی در فصول مختلف سال و همچنین برخی از ایام همچون ماه مبارک رمضان سبب تغییر در الگوی ترافیکی برون و درون شهری می‌شود و به همان میزان نیز تخلفات و تصادفات رانندگی افزایش یا کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به فضای حاکم بر شهر در ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان با توجه به تغییرات بارزی که در شیوه زندگی افراد ایجاد می‌شود رفتارهای ترافیکی نیز تغییر می‌کند که می‌تواند سبب تغییر ساعات پیک ترافیک، تراکم ترافیک در حوالی افطار و افزایش بار ترافیک در ساعات شب اشاره کرد.

وی با بیان اینکه یافته‌های پزشکی نشان می‌دهد که روزه داری منجر به کاهش قند خون به ویژه در ساعات پایانی روز می‌شود، گفت: همین امر تاثیرات مستقیمی بر کاهش سرعت عمل رانندگان در حین مقابله با خطر و توانایی تشخیص افراد دارد. در نتیجه ممکن است سبب بروز حوادث رانندگی شود.

مرادی ادامه داد: در همین راستا افراد باید با بهره گیری از آموزه‌های دینی و اخلاقی و مقررات راهنمایی و رانندگی، به حقوق اجتماعی دیگر شهروندان احترام بگذارند و با تأسی از سیره ائمه و معصومین تمرین صبر و شکیبایی کنیم.

معاون اجتماعی پلیس پایتخت از رانندگان خواست که در ایام ماه مبارک رمضان با صبر و شکیبایی بیشتری رانندگی کنند و گفت: همچنین به رانندگان توصیه می‌شود که سفرهای درون شهری خود را با برنامه ریزی و توجه به ساعات پیک ترافیک انجام دهند و در زمان‌هایی که معابر به نسبت خلوت هستند نیز با سرعت مجاز و مطمئن تردد کنند.

مرادی با اشاره به فعالیت صنوف تا ساعات نزدیک به سحر در ماه مبارک رمضان نیز گفت: رانندگان باید از پارک غیر مجاز، پارک دوبل و هر نوع اخلال در ترافیک در مقابل واحدهای صنفی پرهیز کرده و با توجه به اینکه تخلفات رانندگی مصداق بارز حق الناس و انجام عمل خلاف است لازم است که شهروندان در این ایام بیشتر به حقوق اجتماعی روزه داران احترام بگذارند.