العربیه گزارش داد:  مقتدی صدر رهبر ائتلاف «سائرون» که اخیرا در انتخابات پارلمانی عراق جایگاه اول را به خود اختصاص داد، روز جمعه ۲۵ مه ۲۰۱۸ گفت:«همانطور که با دست خالی وارد منطقه الخضراء شدم و به همراه مردم خیمه اعتراضات را در آنجا زدیم، امروز نیز در برابر چالش‌هایی مانند فساد رهبران سیاسی، اندیشه منحرف فرقه‌ای و دخالت‌ خارجی در عراق خواهم ایستاد، من عراقی‌ام و از تهدید نمی‌ترسم».

صدر افزود:«جلوی فرویگان و نفوذی‌های خارجی یاوه‌گو را می گیریم از ارزش‌های نیاکانمان دفاع و اهدافمان که یکى از آنها تقسیم عادلانه ثروت نفت به سود مردم و از بین بردن فقر در عراق  را محقق می‌کنیم».

وی تاکید کرد : «انسان‌های شریف را مورد حمایت قرار می‌دهیم و از صف بندی فرقه‌گرایان جلوگیری خواهیم کرد».

به گزارش السومریه، صدر که از طریق حساب کاربری خود در توییتر با مخاطبانش صحبت می‌کرد گفت:«من از شما نمی‌خواهم به خاطر حمایت از موضوع تشکیل حکومت یا به خاطر تهدیدهایی که علیه من صورت گرفته راهپیمایی کنید ما هر چه می توانیم باید از خشونت‌ها دور شویم و نباید به کشورهای همسایه هم تعدی و بد و بیراه بگوییم».

وی ادامه نوشت:«ما از جنگ و پیامدهای آن بیزاریم اما موضع ما در برابر اشغال‌گری ثابت است».

گفتنی است لیست انتخاباتی مقتدی صدر با عنوان «سائرون» که ائتلافی بین جریان وابسته به خودش و حزب کمونیست عراق به همراه تعدادی از شخصیت‌های سکولار است، در انتخابات اخیر عراق بیشترین آرا را کسب کرده و در صدر لیست‌های پیروز قرار گرفت.

این لیست در حدود ۵۴ نماینده به پارلمان آینده خواهد فرستاد و احتمالا ماموریت تشکیل حکومت آینده را نیز به عهده خواهد گرفت.