بلومبرگ گزارش داد، رییس جمهور روسیه در مجمع اقتصادی بین‌المللی در سن‌پترزبورگ به خبرنگاران، گفت: ما به رشد بی‌رویه قیمت انرژی و نفت علاقه‌مند نیستیم. وی در ادامه افزود: روسیه و اوپک قصد ندارند به محدودیت تولید فعلی پایبند بمانند. اگر از من بپرسید چه قیمتی مناسب است خواهم گفت ما کاملا از قیمت ۶۰ دلار هر بشکه نفت راضی هستیم.

پوتین گفت: قیمت‌های نفت در نتیجه تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای بین‌المللی با ایران و وضع مجدد تحریم‌ها علیه این کشور افزایش یافته است. نفت ۶۰ دلاری یک قیمت متعادل بوده و برای انجام سرمایه‌گذاری‌های ضروری کافی است. هر قیمتی بالاتر از ۶۰ دلار ممکن است به مشکلات خاصی برای مصرف‌کنندگان منتهی شود که برای تولیدکنندگان خوب نیست.

وی اظهار کرد: آینده توافق اوپک به علاوه روسیه و سایر تولیدکنندگان نفت، به این بستگی خواهد داشت که آیا حفظ توافق هسته‌ای با ایران امکان‌پذیر است یا خیر. پوتین گفت: آنچه که بعدا اتفاق خواهد افتاد به توافق هسته‌ای ایران و چگونگی تاثیر آن بر بازار انرژی جهان بستگی خواهد داشت.

نفت روز جمعه که خبر مذاکرات روسیه با اعضای اوپک به منظور افزایش تولید برای نخستین از سال ۲۰۱۶ مطرح شد متحمل ریزش قیمت سنگینی شد.