حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مدیران اقتصادی این آستان مقدس  ضمن بیان نکاتی عمومی در خصوص تمامی شرکت های اقتصادی، به طور مجزا نیز در خصوص اهداف و فعالیت های اقتصادی آستان قدس نکاتی را اظهار کرد.

 

به مناسبت همین دیدار صفحه اینستاگرام تولیت آستان قدس بخشی از سخنان وی را در جمع مسئولان اقتصادی این مجموعه منتشر کرد که در ادامه ‌ می‌خوانید.

 

حجت الاسلام رئیسی در جمع مدیران اقتصادی آستان قدس رضوی:

شرکت‌های اقتصادی آستان قدس باید از ظرفیت بالقوه متخصصان و اندیشمندان کشور که شوق همکاری با آستان حضرت رضا(ع) را دارند، استفاده کنند.  شناخت شرایط موجود، آسیب‌‌شناسی وضع موجود، ارائه راهکارهای برون رفت از آسیب‌ها و ترسیم وضع مطلوب؛ چهار نکته اساسی در رابطه با تمام شرکت‌های اقتصادی است که باید مشخص باشد.

 

آستان قدس به هر قیمتی به دنبال منافع اقتصادی نیست، محصولات آستان قدس رضوی باید نماد کیفیت و انصاف در قیمت گذاری باشند. ما به دنبال سوددهی شرکت‌ها به هر قیمتی نیستیم، عواید فعالیت‌های اقتصادی در مسیر دستگیری از نیازمندان و امور فرهنگی هزینه خواهد شد، بنابراین باید تمام نکات اخلاقی، شرعی و قانونی در این کسب درآمدها لحاظ شود.

 

کشورهای همسایه ایران بازار عرضه بسیاری خوبی هستند که باید بیش از پیش از آن‌ها استفاده شود، نیاز نیست برای صادرات دنبال تولید کالاهای بسیار پیشرفته باشیم، حتی بازارهای در ظاهر ساده میتواند ارز آوری خوبی برای کشور داشته باشد. زمان شناسی در شرکت‌های اقتصادی بسیار مهم است، باتوجه به نوسانات اقتصادی شرکت‌ها باید پیش بینی‌های لازم را برای حفظ سرمایه سازمان داشته باشند و برای اقدام متناسب و به هنگام برنامه ریزی کنند.

 

موضوع اقتصاد  دانش بنیان باید بطور جدی مورد توجه شرکت‌های اقتصادی قرار بگیرد. امروز در اداره حرم مطهر از درب‌ها و فرش‌ها گرفته تا صوت حرم، کار دانش بنیان در دستور کار است. حفظ سلامت اداری در مجموعه‌های اقتصادی بسیار حائز اهمیت است، اعمال نظارت‌ و کنترل‌های مناسب در مجموعه‌ها، از عمده‌ترین عوامل حفظ سلامت اداری به شمار می‌رود.