محمدرضا عارف نماینده تهران و رئیس فراکسیون امید با اشاره به نامه ۶ وزیر و ۲ نماینده مجلس مبنی بر رفع فیلتر توییتر، گفت: در هر تصمیمی امکان بازنگری وجود دارد اما از این نامه اطلاعی ندارم که دلایلشان چه بوده است. مرجع قانونی در زمینه رفع فیلتر شورای عالی فضای مجازی است که امیدواریم با توجه به‌ضرورت حضور مردم در فضای مجازی و اطلاع‌رسانی و همچنین با توجه به شعارها و برنامه‌ها تصمیمی در این خصوص گرفته شود.

رئیس فراکسیون امید با اشاره به انتقادات به منتشر نشدن لیست فراکسیون مطبوعش، گفت: لیست اسامی فراکسیون امید آماده است. چیزی مخفی نیست و هیچ فراکسیونی هیچ‌وقت لیستی منتشر نکرده است اما نمی‌دانیم چرا ضرورت دارد که بر روی یک فراکسیون این‌قدر حساسیت بالا باشد. به‌موقع و زمانی که لازم باشد اسامی اعضای فراکسیون امید را منتشر می‌کنیم.

او در خصوص احتمال تغییر در هیات رئیسه فراکسیون امید، تاکید کرد: ما هرسال انتخابات داریم و با انتخابات مجلس فراکسیون هم انتخابات دارد که در این انتخابات هر تغییری امکان‌پذیر است.

همچنین مهر نوشت:

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی درباره احتمال نامزدی خود برای جایگاه ریاست در انتخابات سال سوم هیات رئیسه مجلس گفت: موضع ما، موضع جمعی است و من هم به عنوان یک فرد از فراکسیون امید هر تصمیمی که گرفته شود، می‌پذیرم و موظف به اجرای آن هستم. در حال حاضر نیز دوستان ما دارند شرایط را بررسی می‌کنند و با فراکسیون های دیگر مجلس مذاکره و عملکرد هیات رئیسه را هم مورد ارزیابی قرار می‌دهند و اقداماتی را که فراکسیون امید به عنوان یک مجموعه تاثیرگذار در مجلس باید دنبال کند، در دست بررسی دارند.

رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه راهبردهایمان را فعلا نمی‌گوییم، در خصوص مهمترین نیاز و چالش امروز هیات رئیسه پارلمان تصریح کرد: بحث جدی امروز مجلس، کارآمدتر کردن آن در تصمیمات است تا یک خروجی قابل دفاع از طرف مجلس در تصمیمات کلان کشور وجود داشته باشد.