شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی تاکید کرد: مخالفت فلسطینی‌ها با طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هرگز از سوی واشنگتن پذیرفته نخواهد شد، اما اینکه اسرائیل به دلایلی "قانونی" با این طرح مخالفت کند، قابل پذیرش خواهد بود!

این شبکه تلویزیونی تاکید کرد: پیش‌بینی‌ها این گونه است که پیشنهاد ترامپ برای از سرگیری مذاکرات دو طرف فلسطین و اسرائیل ظرف چند ماه آینده ارائه خواهد شد.

وی گفت: ما قطعا به حق اسرائیل به عنوان"کشوری برخوردار از حاکمیت" احترام می‌گذاریم.

فریدمن در اولین مصاحبه‌اش در سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی افزود: مخالفت فلسطینی‌ها با از سرگیری مذاکرات آمریکایی‌ها را خشمگین خواهد کرد. اگر فلسطینی‌ها پای مذاکره نروند فکر نمی‌کنم این امر از سوی کاخ سفید پذیرفته شود و قطعا ما نارضایتی خود را از این اقدام ابراز خواهیم داشت.

این مسؤول آمریکا افزود: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل مضمون طرحی که ارائه شده را نمی‌داند اما به دلیل رویکرد مشترک در برخی مسائل اصلی و مهم جهت حمایت از امنیت اسرائیل، او تصور نمی‌کند تحولات غیرمنتظره‌ای رخ دهد.

چند ساعت قبل از پخش این مصاحبه، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار داشت: طرح آمریکا تا زمانی که از موافقت فلسطینی‌ها برخوردار نشده و به قطعنامه‌های بین‌المللی درباره‌ مساله فلسطین پایبند نباشد، محکوم به شکست است.