مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا صحبت می‌کرد، گفت: "حصول یک توافقنامه بد در دستور کار نیست. مردم آمریکا روی ما حساب می‌کنند که این کار را درست انجام دهیم. اگر توافقنامه مورد نظرمان روی میز نباشد، با احترام مذاکرات را ترک خواهیم کرد."

این دیدار قرار است در دوازدهم ژوئن در سنگاپور برگزار شود ولی کره شمالی اعلام کرده است که در صورت پافشاری آمریکا برای خلع سلاح هسته‌ای یک‌جانبه این کشور، در گفت‌وگوها شرکت نخواهد کرد.

دونالد ترامپ نیز امروز به خبرنگاران گفت، سرنوشت این دیدار تا هفته دیگر مشخص خواهد شد.

ترامپ سه شنبه هم در دیدار با رئیس جمهوری کره جنوبی گفته بود که امکان دارد دیدارش با کیم جونگ اون در تاریخ مشخص شده، برگزار نشود.

به گفته ترامپ برای انجام این دیدار کره شمالی باید حتما شرایط آمریکا را برآورده کند.

به گفته پامپئو، کیم می‌داند که تا زمان خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی، رویکرد آمریکا به این کشور تغییر نخواهد کرد.

پامپئو همچنین گفت: کیم گفته است که می‌داند رشد اقتصادی کشورش و رفاه مردمش به یک تغییر موضع استراتژیک نیاز دارد.

دولت کره شمالی اعلام کرده است که یکی از مراکز آزمایش‌های هسته‌ای خود را این هفته تخریب می‌کند و از خبرنگاران خارجی برای تهیه گزارش در این بار دعوت کرده است.

با این حال، سخنان اخیر جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که خواستار تکرار الگوی خلع سلاح هسته‌ای لیبی در مورد کره شمالی شده بود، با نگرانی این کشور همراه شده است.

معمر قذافی، رهبر سابق لیبی چند سال پس از خلع سلاح هسته‌ای این کشور به وسیله شبه نظامیان مورد حمایت کشورهای غربی کشته شد.

ترامپ با رد این موضوع گفته است که آمریکا امنیت کیم جونگ اون را در صورت موفقیت گفت‌وگوها تضمین می‌کند.