ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید لطیفی با پیش شماره های ۲۲۹۳ تا ۲۲۹۸، ۲۶۷۵و ۲۶۹۱ در محدوده میدان هروی، وفامنش، موسوی و نازک مختل می شود.

در مرکز مخابرات احمدآباد مستوفی اسلامشهر با پیش شماره ۵۶۷۱ در محدوده خیابان های ولی عصر جنوبی و میدان امام حسین ارتباط تلفنی به مدت ۷۲ ساعت با اختلال همراه است. 

در عملیات کابل برگردان، کابل های قدیمی و مسی با فیبر نوری تعویض می شود.

انتقال داده با سرعت بیشتر، قیمت ارزان تر، ظرفیت بالاتر، جلوگیری از تداخل هنگام عبور سیگنال های الکتریکی، مصرف پایین برق و پایداری شبکه از مزیت های کابل های فیبرنوری نسبت به کابل های مسی است.

البته کابل برگردان همیشه به معنی تعویض کابل ها نیست، بلکه به مجموعه تغییرات روی بستر مخابراتی که سبب قطع ارتباط مشترک شود نیز گفته می شود.

برپایه آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شمار تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان سال ۱۳۹۵، ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود که خردادماه پارسال به ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره رسید.

افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸.۶۹ نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت، هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان یکی از اصلی ترین وسایل ارتباطی مردم با یکدیگر است.