بارسلونا یکشنبه شب در آخرین بازی هفته سی و هشتم لالیگا برابر رئال سوسیداد قرار گرفت و با یک گل مهمانش را در نوکمپ شکست داد.

آبی اناری ها در حالی آخرین بازی فصل خود انجام دادند که آندرس اینیستا برای همیشه با این تیم خداحافظی کرد. در شروع بازی نوکمپ به این منظور طرح موزاییکی زیبایی را به نمایش گذاشت. نیمه اول آرام پیش رفت و دو تیم از تک فرصت های خود نتوانستند بهره ببرند.

در نیمه دوم بالاخره بارسلونا به گل رسید. فیلیپ کوتینیو با یک ضربه زیبا توانست در دقیقه 57 بازی را یک بر صفر کند. 10 دقیقه بعد لیونل مسی وارد زمین شد. در دقیقه 81 اینیستا در میان تشویق تماشاگران تعویض شد و برای همیشه با تیم کاتالانی خداحافظی کرد. هافبک اسپانیایی در این بازی نتوانست گلزنی کند اما نمایش خوبی بر جای گذاشت. در پایان بازی مراسم باشکوهی برای تقدیر و خداحافظی با اینیستا در نوکمپ برگزار شد. 

بارسلونا با کسب 93 امتیاز لالیگا را به پایان رساند. اتلتیکو نایب قهرمان شد و رئال مادرید و والنسیا به ترتیب با قرار گرفتن در جایگاه های سوم و چهارم به همراه دو تیم برتر جدول به لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.

ویارئال و رئال بتیس سهمیه لیگ اروپا را به دست آوردند و تیم های دپورتیوو لاکرونیا، لاس پالماس و مالاگا به دسته پایین تر سقوط کردند.