هیل گزارش داد، جیمی کارتر، رئیس جمهوری اسبق آمریکا که برای سخنرانی در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه لیبرتی حاضر شده بود، گفت: این جمعیت فوق‌العاده‌ای است. دوست ندارم این را بگویم اما این جمعیت از سال گذشته بیشتر است. نمی‌دانم ترامپ این مساله را تایید می‌کند یا نه.

سخنرانی سال گذشته ترامپ در این دانشگاه، نخستین سخنرانی او در مراسم فارغ‌التحصیلی به عنوان رئیس جمهور آمریکا بود و جری فالول، رئیس این دانشگاه سخنرانی او را "بهترین سخنرانی مراسم فارغ‌التحصیلی" در تاریخ دانشگاه لیبرتی دانست.

بنا به گفته فالول، در سخنرانی سال ۲۰۱۷ ترامپ در این دانشگاه، بیش از ۵۰ هزار تن حضور داشتند.

کارتر در سخنرانی خود به شمار کل شرکت کنندگان در این مراسم اشاره نکرد اما گفت، به غیر از خانواده و دوستان فارغ‌التحصیلان، فقط ۲۰ هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل در این مراسم حضور دارند.

مزاح کارتر با ترامپ در حالی صورت گرفت که سال گذشته، شان اسپایسر، سخنگوی سابق کاخ سفید پس از مراسم تحلیف ترامپ ادعا کرد که او "بیشترین تعداد حضار در مراسم تحلیف" را داشته است.

این شوخی از جانب کارتر تنها ارجاع او به ترامپ طی سخنانش بود.

سخنرانی رئیس جمهوری اسبق آمریکا بر مسیحیت، حقوق بشر، برابری و عدالت متمرکز بود. او از فارغ‌التحصیلان درخواست کرد که تحصیلات خود را در راه ایجاد تغییر در سراسر جهان و حقیقت‌گرایی و مهربانی به کار گیرند.