احمد شجاعی افزود: این در حالی است که مقدمات و تمهیدات لازم برای احراز هویت جسد مومیایی در سازمان پزشکی قانونی انجام شده بود و این نهاد قضایی آمادگی داشت که در کمترین زمان ممکن این جسد مومیایی را شناسایی کند.

وی تصریح کرد: گرچه بسیاری از بافت های انسانی در این جسد مومیایی از بین رفته بود اما سازمان پزشکی قانونی با استفاده از بافت استخوان، امکان شناسایی و تشخیص آن را فراهم می کرد.

یک بافت انسانی از نظر پزشکی قانونی شامل بخشی از تنه فرد و اندام‌های فوقانی و تحتانی است. 

اوایل اردیبهشت ه ماامسال در جریان یک عملیات عمرانی توسط شهرداری تهران ،جسد مومیایی شده ای درضلع غربی آستان مقدس عبدالعظیم حسنی(ع) در شهر ری کشف شد.

فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه جاری اعلام کرد که بقایای جسد مومیایی کشف شده در طرح توسعه حرم عبدالعظیم (ع) توسط مسئولان حرم در همان مکان دفن شد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در بخش دیگری از گفت و گوی گفت: بیشترین تعداد مرگ و میرهای غیرطبیعی در کشور مربوط به تصادفات جاده ای است که آمار آن در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به کاهش حدود سه درصدی آمار نزاع های دسته جمعی در کشور گفت: در سال گذشته استان های خراسان جنوبی، ایلام و سمنان به عنوان کمترین مورد معاینه ناشی از نزاع و تهران، خراسان رضوی و اصفهان نیز بیشترین مورد معاینه ناشی از نزاع را به خود اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ پزشکی به دلیل قصورات پزشکی به زندان نرفته است، گفت: عمده ترین شکایت قصورات پزشکان مربوط به زنان و زایمان و جراحی های پلاستیک بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: بر اساس نتایج آزمایش ها و نمونه برداری های ژنتیکی صورت گرفته، هویت ۶۰ نفر از جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج مشخص شده است. 

کامروز امینی اظهار داشت: احراز هویت این ۶۰جانباخته از مجموع ۲۱۲ بافت انسانی یافت شده از زمان بروز سانحه هوایی تاکنون صورت گرفته است. 

وی بیان کرد: هنوز هیچ اثری از پیکر ۶ جانباخته دیگر این سانحه دلخراش از نمونه برداری ها و آزمایش های انجام شده پیدا نشده که تلاش نیروهای امدادی برای یافتن بافت هایی از پیکرهای این جانباختگان همچنان ادامه دارد. 

وی یادآور شد: هنوز شرایط و امکان تحویل پیکر ۳۷ نفر از جانباختگان این سانحه هوایی به خانواده های انان داده نشده است.

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه سال گذشته در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.